fbpx
Close

Hiljuti Markus Ilveriga rammu katsunud Filipiinide tulevikustaar valis NCAA asemel G League’i

-Kai Sotto | Foto: fiba.basketball

-Kai Sotto | Foto: fiba.basketball

Filipiinide korvpalli uus suur lootus Kai Sotto teeb ajalugu, kui temast saab esimene välismaine mängija, kes otsustas NBA siirdumisel NCAA ülikooliliiga asemel valida NBA tütarliiga G League väljundi.

Veebruaris kirjutas Korvpall24.ee portaal, kuidas värskelt 18-aastaseks saanud 218 cm talendi vastu sai oma taset proovida Eesti noortekoondislane Markus Ilver, kelle kodumeeskond Massanutteni sõjaväeakadeemia pidi TSF (The Skill Factory) tiimile 70:76 alla vanduma.

Eelpool nimetatud Filipiinide korvpalli “uus päästja” Sotto kogus 28 punkti, 10 lauapalli ja 4 söötu. Markus Ilverilt Massanutteni poolt korralikud 20 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 4/8, vabavisked 2/2) ja 8 lauapalli (2 ründest), lisaks üks sööt, 1 vaheltlõige, 2 kulpi ning 1 viga, aga ka koguni 5 pallikaotust.

Kai Sotto sai juba varakult kutseid Euroopa tuntumate klubide noorteakadeemiatelt, eesotsas Madridi Reali ja Barcelonaga, aga noormees siirdus USA-sse, et olla NBA klubide skautidele ligemal. Arvukalt USA tippülikoole tegid Sottole ka pakkumised, kuid noormees ühegi kolledžiga käsi kokku ei löönud ja otsustas valida G League’i tee.

Sotto liitub uueks hooajaks uue G League’i meeskonnaga Lõuna-Californias, kus tõmbavad särgi selga teisedki noored talendid nagu Jalen Green, Isaiah Todd ja Daishen Nix.

Filipiinide korvpalli supertalent kogus eelmisel suvel U19 maailmameistrivõistlustel mängides 7 matšiga keskmiselt 11,7 punkti ja 7,9 lauapalli.

Pikemat artiklit noorte staaride liitumisest G League’iga ja teatavatest mõtteviiside muutustest saab lugeda SIIN.

scroll to top