fbpx
Close

Hispaania kõrgliigas on õhus revolutsiooniline muutus

-ACB liiga suur vastasseis Barcelona - Madridi Real | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-ACB liiga suur vastasseis Barcelona – Madridi Real | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eelolev klubikorvpalli hooaeg tuleb Hispaania kõrgliigas (ACB) äärmiselt tummine, kuna kalendrisse jooksevad kokku nii Euroopa karikasarja kohtumised, EM-valikmängud, kui ka Tokyo olümpiamängude lisakvalifikatsiooni turniir. Ühe variandina nähakse ka meistri selgitamist ilma play-off mängudeta ehk põhiturniiri tulemuste põhjal.

Algaval hooajal 20 meeskonnani laieneda plaaniv ACB on mängugraafiku koostamisel tõsise pähkli ees, vahendab portaal Sportando. Kahe lisanduva meeskonna kalendrisse mahutamine ei ole iseenesest suur väljakutse, kui poleks mitmeid täiendavaid asjaolusid. Sügisel ootavad klubisid ees Euroopa karikasarjade mängud ning koondis läheb vastu järjekordsele EM-valikaknale. Hooaeg tuleb kindlasti lõpetada juuni alguseks, kuna juba sama kuu keskel hakkab Hispaania jahtima kohta Tokyo olümpiamängudele. Lisaks võib koroonaviiruse laialdane levik Hispaanias niigi kitsast ajaakent veelgi ahendada, kui hooaja algus viiruse tõttu edasi lükkub.

Liiga viis klubide vahel läbi küsitluse, kus uuris nende arvamust võimalike liigaformaatide osas. Ühe sagedase variandina pakkusid 18 meeskonna esindajad välja jalgpallist tuttava formaadi, kus meister selgub põhihooaja järel. Teise variandina on laual ka kahe 10-liikmelise alagrupi moodustamine, mille järel selgitatakse meister klassikaliselt play-offis.

Alates 1984. aastast, mil ACB meister on alati selgunud play-offi seerias, looks kohamängudest loobumine pretsedendi, mille sarnast Hispaania korvpall pole varem kogenud. Kui Euroopa ühes tugevaimas ning atraktiivseimas liigas tuleval kevadel play-off seeriaid ei mängita, rööviks see tuhandetelt korvpallisõpradelt legendaarseks saanud Barca ja Reali vahelised tulised heitlused. Viimase 36 aasta jooksul, mil liiga kannab ACB nime, on Barcelona arvel 15 ning Real Madridi nimel 13 tiitlit.

 

scroll to top