fbpx
Close

Ants Eek kohtunikele pakutud meeleheast: kui korra vastu võtsid, siis tagasiteed enam polnud

-Ants Eek | Foto: Siim Semiskar

-Ants Eek | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Üks legendaarseid mehi meie korvpallielus on olnud pikaaegse kogemusega kohtunik Ants Eek, kes pärast vilemehena lõpetamist jätkas aktiivselt korvpalliellu panustamist.

Pikki aastaid Nõukogude Liidu avarustes vilistamas käies juhtus Eegil nii mõndagi huvitavat ja tähelepanuväärset, mis mehel senini meeles. Tollal oli levinud ka õigusemõistjatele meelehea pakkumine ning oli mehi, kes sellele libedale teele astusid. “Kui korra vastu võtsid, siis tagasiteed enam polnud. Aga kohtunikud kõik teadsid omavahel, kes paha peale olid läinud,” meenutas Eek.

Palju näinud mehe sõnul tehti neid asju erinevalt. Küll üritati hotellitoa öökapile ümbrikke sokutada või lihtsalt kohtunikele head muljet jätta. “Mäletan, et kord Novosibirskis olles tehti mängudevabal päeval vilemeestele ekskursioon ja pärast hotelli naastes öeldi, et oleks vaja bussist mõned kastid kaasa haarata. Võtsime siis sisse minnes kastid kaasa. Fuajeesse jõudes öeldi, et nüüd viite igaüks ühe kasti enda tuppa,” sõnab Eek, kelle sõnul oli pakikeses pudelid kangema kraamiga kohalikelt tootjatelt ja kolme erinevat sorti napsuklaase.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Legendaarne Ants Eek: tänapäevane mäng on tänu kiirusele ja pealtpanekutele nauditavam

scroll to top