Siim-Sander Vene vedas oma koduklubi sõprusmängus võidule

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise kapten Siim-Sander Vene (203 cm) vedas Hispaania kõrgliiga (ACB) klubi Montakit Fuenlabrada võidule Movistar Estudiantese vastu. Hooajaeelne mäng oli tuline ning põnevas lõpuheitluses kallutas Vene oma tiimi napi võiduni 80:78 (18:21, 26:20, 20:24, 16:13).

Euroopa ühes tugevaimas klubisarjas mängivad meeskonnad tegid algust kontrollkohtumistega. Siim-Sander Vene oli esimeses mängus koos BC Kalev/Cramos pallinud ameeriklase Robert Upshaw’ga (213 cm) Fuenlabrada võidu peaarhitektideks.

Kohtumine Movistar Estudiantese meeskonna vastu oli algusest peale tuline. Pärast avaveerandi kaotust vedas Vene meeskonna poolajaks kolme punktiga peale. Enne viimast neljandikku olid omakorda ühe punktiga eduseisus vastased, kuid Vene ja Upshaw säilitasid külma pead ning tassisid oma tiimi napi võiduni.

Kahepunktiviskeid 57% tabanud Fuenlabrada parimate hulgas oli Vene, kes 23,5 minuti jooksul tõi 16 silma (kahesed 2/3, kolmesed 4/6), võttis 3 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi ühe vea. Upshaw viskas 20 minutiga 19 punkti, võttis 7 lauapalli ja pani ühe kulbi. Aastal 2016 Kalev/Cramo eest sai pallur kirja vaid kaks ametlikku mängu (5 punkti, 7,5 lauapalli ja 1 kulp), enne kui minema saadeti.

Movistar Estudiantese eest olid teravaima käega jänki Alec Brown (216 cm), kes tõi 24 minutiga 17 silma ja ladus kaks kulpi ning serblane Aleksa Avramovic (192 cm), kes lisas 23 minutiga 15 silma ja andis 4 korvisöötu.