fbpx
Close

Hollandi koondislane Julius van Sauers tuleb Eestisse endise Kalev/Cramo tsentri õhutusel

Avatar
-Julius van Sauers | Foto: Advance Pro Basketball Twitter

24-aastane ja 203 cm pikkune Hollandi koondislane Julius van Sauers on karjääris edasiseks läbilöömiseks valinud Eesti-Läti korvpalliliiga. Eelnevad neli hooaega on pallur esindanud LIU Brooklyn Blackbirds ülikoolimeeskonda ning viimasel hooajal jäid mehe näitajateks 4,8 punkti, 4,6 lauapalli ja 1,3 korvisöötu mängus. 

See pole mingi üllatus, et tugevad Madalmaade pallurid siin kanda kinnitavad. Praegustest Hollandi koondislastest on meil pallinud näiteks Thomas van der Mars ja Jito Kok. Korvpall24.ee sai Van Sauersiga ühendust interneti teel ning tundsime huvi, miks mees just Eestisse otsustas tulla, millised on tema tugevad küljed ning kui kõrged eesmärgid on ta hooajaks seadnud.

“Hoidsin ennast suvel vormis sellega, et mängisin Hollandi B-koondise eest mõned kohtumised Pariisis ja Roomas. Tulevikus loodan muidugi pääseda tagasi A-koondisesse,” kirjeldas pallur tegusat suve ja jätkas koondise teemal: “Nii nagu minu areng, nii näen, et ka Hollandi korvpall liigub ainult ülesmäge. Meil on palju talendikaid mängumehi nii tippülikoolides kui ka välismaal.”

Hollandi koondislastest on pikemalt Eestis pallinud Thomas van der Mars ning uurisime, kas tema soovitas van Sauersil siia tulla: “Tegelikult soovitas Robert Krabbendam, kes mängis kunagi Kalev/Cramos (hooajal 2010/11 – toim.). Ta rääkis mulle, et eestlastele läheb korvpall vägagi korda ja siit on hea saada tuult tiibadesse edasiseks karjääriks.” Isu kõrgeid sihte seada oli mehel olemas: “Arvan, et me ei saa seada latti madalamale, kui et võidelda tiitlite eest.”

Aastaid USA-s ülikoolis mänginud pallur soovib kunagi ookeani taha tagasi minna: “Kas ehitada oma karjäär üles USA-s või Euroopas sõltub paljuski palluri võimetest ja mängustiilist. Näiteks ma arvan, et NBA G Liiga ja suveliiga võiksid tulevikus olla päris head võimalused minu jaoks. Hetkel tunnen, et sinna ennast näitama minna tähendab arengus veel sammu edasi tegemist. Praegu valmistungi selleks, et ennast Eestis korralikult pildile mängida.”

Eesti korvpalluritest teadis Van Sauers nimetada oma tulevast treenerit Martin Müürseppa ning Tanel Sokku, kellest saab tema meeskonnakaaslane. “Seni olen nendest meestest kuulnud vaid head ja olen entusiastlik neilt korvpallitarkusi õppima.” Maarjamaale saabub hollandlane kõigi eelduste kohaselt juba 1. septembril.

Van Sauers iseloomustab ennast hästi mitmekülgse mängijana: “Mu peamiseks tugevuseks on see, et saan hakkama erinevatel positsioonidel nii rünnakul kui ka kaitses. Arvan, et enda suuruste meeste seas olen päris hea söötja. Peamiselt näen vaeva, et saaksin oma viske palju kindlamaks, kui see praegu on.” Van Sauersil on päris hea meel tulla tagasi Euroopasse ja mängida väikse ääre positsioonil: “Tegelikult korvpalliteed alustasin hoopiski mängujuhina. USA ülikoolis olin aga reeglina suur äär või keskmängija.”

Hollandlane rääkis veel, et peale korvpalli tal eriti muid hobisid pole, kui kinos käimine välja arvata: “Mulle meeldivad igasugusest žanrist filmid, kuid nüüd hiljuti olen enda jaoks taasavastanud Tarantino teosed.”

scroll to top
Inline
Inline