fbpx
Close

Tallinna Kalevi akadeemia toob korvialust tugevdama lätlase ja montenegrolase

Avatar
-Aivo Erkmaa, Raido Roos ja KA Tallinna Kalev hooajal 2018/19 | Foto: Siim Semiskar

Kevadel Saku I liigas hõbemedali võitnud KA Tallinna Kalevi nägu on suve jooksul muutunud oluliselt rahvusvahelisemaks. Kui äsja teatati albaanlase Enes Kita ning rootslase Luka Babici liitumisest, siis värskeimate täiendustena lisandusid klubi ridadesse noor lätlasest mängumees Aigars Hermanis ja montenegrolane Vladimir Stijepovic.

17-aastane ja 208 sentimeetrine Hermanis hakkab peatreener Aivo Erkmaa juhendatavas Kalevis täitma peamiselt keskmängija rolli. Eelmise hooajal etendas noormees Läti esiliigas Riga/KP BA/DSN-i nimelises klubis olulist rolli, kui viskas 22 mänguminuti jooksul 13,5 punkti ning oli oma meeskonna parim lauavõitleja (7,1), vaheltlõikaja (1,2) ning visete blokeerija (0,9). Aasta varem jäid Hermanise numbriteks 9,2 punkti ja 6,1 lauapalli.

U19 Läti meistrivõistlustel BJBS Riga DSN värvides oli peatselt 18-aastaseks saaval Hermanisel eelmisel hooajal kanda liidriroll, kogudes kevadeks 22 mängu jooksul 17,4 punkti, 8,4 lauapalli, 1,7 söötu ning 1,9 vaheltlõiget. Märkimist väärib fakt, et Hermanis sooritas hooaja hooksul 105 kolmepunktiviset (tabavus 30%), mis annab Kalevile võimaluse noormeest rünnakul mitmekülgsemalt kasutada.

18-aastane ja 205 cm pikkune Montenegro keskmängija Stijepovic on veetnud viimased paar aastat Itaalias, pallides näiteks madalama liiga tiimis Sarno.

Komplekteerituse poolest esilliga võitu sihtiv KA Talllinna Kalev on lisaks seni teada antud välismängijatele käed löönud ka kõrgliiga kogemusega Martin Jurtomi ja Tom Kaldrega. Samuti jätkavad meeskonnas vigastusest taastunud Erki Kuhi ning põhituumikusse kuulunud Romet Käämer, Daniel Beilinson ja Alvar Väli.

scroll to top
Inline
Inline