fbpx
Close

Rahakas Väike-Maarja 3×3 turniir kujunes omamoodi Balti matšiks

-Väike-Maarja etapi esikolmik | Foto: Basket3x3.ee

-Väike-Maarja etapi esikolmik | Foto: Basket3x3.ee

Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari jätkus 5. juunil päikeselises Väike-Maarjas, kus World Touri sarja etapi võitis tugev ja ühtlane Leedu sats Sūduva-Mantinga. U18 sarja panid kinni hingestatud mängu näidanud võistkond nimega Kirsid.

Päev algas U18 sarja mängudega. Nii mõnegi satsi ridades võis näha Eesti esiliiga pallureid ning kohal olid külalised Lätist. Tase oli ühtlane ning võitjat ennustada väga raske. Näiteks ükski alagrupi võitnud võistkond ei saanud veerandfinaalist edasi ehk ei pääsenud nelja parema sekka.

Mitmel korral tuli suurest kaotusseisust välja võistkond Kirsid, kelle ühte liidrit Kert Kasemetsa vaevasid seljavalud. Füsioterapeudi abiga saadi noormees aga niivõrd heasse seisu, et jõuti finaali välja, kus põnevas heitluses alistati pikakasvuline Läti sats 3×3 Ādaži. Lõpuks III koha saanud Ladujad (Artur Evestus, Kaur-Erik Suurorg, Rasmus Andre ja Gregor Kiilmaa) olid ka ise väga lähedal finaalikohale, kuid kaotasid poolfinaalis ülinapilt (14-15) eelpool nimetatud Läti võistkonnale. Peamiseks komistuskiviks said mööda läinud vabavisked.

U18 peaauhinnaks oli 600 eurot, medalid, kuldne karikas ning ohtralt toidulisandeid. Võistkond Kirsid osalesid koosseisuga: Kert Kasemets, Andris Smorodin, Henry Liht ja Joosep Põldre. Neljast mängijast oli vaid üks (Andris) 18-aastane ning kaks (Kert ja Joosep) mängisid eelmisel aastal veel U15 sarja. U18 MVP auhinna sai Kert Kasemets.

Päeva teises pooles tulid väljakule World Touri pallurid ning kaks U18 tiimi otsustasid ka siin kaasa lüüa (Helikopter ning 3×3 Ādaži). Kusjuures esimestel läks meeste seas isegi paremini, kui U18 sarjas. Vaieldamatult World Touri sarja põneivama lahingu pidasid kaks parimat Eesti võistkonda poolfinaalis (Kvartett vs Treimix), kus Erik Lutsu viimasel sekundil visatud kaugvise viis mängu lisaajale, mille 16-14 Treimix võitis.

Kvarteti käsi ei käinud paremini ka kolmanda koha mängus (Erik Luts, Andreas Märtson, Alan Kalda ja Gaspar Bibikov), kus jäädi alla Läti U23 võistkonnale. Varasematel aastatel on Kvartett Väike-Maarja etapil jõudnud esikolmikusse.

Finaalis läksid omavahel vastamisi Leedu tiim Sūduva-Mantinga ning Treimix, kus pallisid Eesti tipud Sven Kaldre, Tom Kaldre, Robin Kivi ja Märt Rosenthal. Korvpalli suurmaa vastu meie meestel siiski püssirohtu piisavalt ei jätkunud ning võidukarika ja 1000 euroga võisid koju sõita Leedukad. Siiski turniiri MVP auhinna Treimix sai. Nimelt tagamees Tom Kaldre (185 cm) tegutses korvi all nagu tõeline keskmängija. Teine koht sai auhinnarahaks 500 eurot ja kolmas 300 eurot.

Turniiri tulemused on FIBA3x3 lehel, täispikk võistluspäev on järelvaadatav sport.television.ee ja 3×3 Estonia Youtube’is.

Alexela suvine 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari jätkub järgmisel laupäeval, 12. juunil Rakveres.

scroll to top