fbpx
Close

Kas halb uudis Eesti korvpallile? Muutuste tuules Raieste koduklubi pikendas peatreeneriga lepingut

-Sander Raieste (all paremal) rolliks Baskonias jäi peamiselt peatreener Duško Ivanovici selja taga istumine | Foto: imago images/kolbert-press/Scanpix

-Sander Raieste (all paremal) rolliks Baskonias jäi peamiselt peatreener Duško Ivanovici selja taga istumine | Foto: imago images/kolbert-press/Scanpix

Kuigi Hispaania kõrgliigaklubi Baskonia laeks tänavusel hooajal koduliigas jäi veerandfinaal, siis otsustas tiimi juhtkond pikendada lepingut montenegrolasest peatreeneri Duško Ivanoviciga.

Eesti korvpallisõprade jaoks võib see uudis päris mitmele tuua külmajudinad ihule, kuna eestlasest ääremängija Sander Raieste roll Baskonias sel hooajal on Ivanovici käe all olnud kõrvalseisjatele kohati üsna arusaamatu.

22-aastase ja 204 cm pikkuse Raieste kontole kogunes tänavu Euroliigas 10 mängu, kus kokku 46 minutiga kogus ta hooaja peale 7 punkti ja hankis 9 lauapalli. Hispaania liigas teenis eestlane 21 matšis mänguaega keskmiselt 7,4 minutit ja sai kirja 1,7 punkti ja 0,6 lauapalli.

Ivanovic on peatreenerina Baskonia tiimi juhendanud kolmel erineval korral Euroliigas ja Hispaania meistrisarjas kokku 689 kohtumises ning tema võitude arv on 455 peal.

Kuni 2023/24 hooaja lõpuni Baskoniaga lepinguga seotud Raieste jaoks võib aga ust paotada see, et Euroliigas kohati suurepärast korvpalli näidanud võistkonna mitmed põhimehed on lahkumas rahakamatesse ja kõlavamate nimedega klubidesse.

Argentiinlane Luca Vildoza liitus juba NBA klubiga New York Knicks, itaallane Achille Polonara on käed löönud türklaste Fenerbahcega ja tagaliini liider Pierria Henry on väidetavalt liikumas Madridi Reali, kes mehe lepingu poole miljoni euro eest välja ostab.

scroll to top