Raieste ja Baskonia hooaeg lõppes veerandfinaalseerias Valencia vastu

-Jaycee Carroll ja Sander Raieste | Foto: EPA/Scanpix

Sander Raieste koduklubi Baskonia jäi Hispaania meistriliigas poolfinaali ukse taha, kuna pidi võõrsil peetud kolmandas veerandfinaalmängus tunnistama Valencia 78:73 (23:19, 20:15, 16:19, 19:20) paremust.

Baskonia kasuks viskas enim punkte Zoran Dragic, kelle arvele jäi 30 minutiga 16 silma. Teda toetas 15 punktiga Achille Polonara ning kahekohalise punktisumma said veel kirja Alec Peters, kes tõi 12 ja Rokas Giedraitis, kes kogus 10 silma.

18 punkti ja 7 lauapalliga panustas Valencia võitu üleplatsimeheks tõusnud Nikola Kalinic. 13 silmaga aitas teda Mike Tobey ja 12 punktiga Louis Laberyie.

Põhiturniiril viiendale kohale jäänud Baskonia (23-13) kaotas veerandfinaalseeria seisuga 1:2 Valenciale (24-12), kes lõpetas hooaja põhiturniiri neljandana. Poolfinaalis läheb Valencia vastamisi Madridi Realiga, kes alistas veerandfinaalseerias Gran Canaria 2:0.

Teises poolfinaalis on koha kindlustanud juba Tenerife. Saare klubi vastane selgub täna õhtul, kui veerandfinaalseeria otsustavas mängus lähevad vastamisi Barcelona ja Badalona Joventut.