fbpx
Close

Erki Kuhi naaseb vigastuspausilt, kolm olulist meest on samuti akadeemias jätkamas

Avatar
-Erki Kuhi | Foto: Siim Semiskar

Uueks esiliigahooajaks valmistuv KA Tallinna Kalevi meeskond andis teada, et lisaks juba varem välja hõigatud Martin Jurtomile jätkavad mullusest tiimist veel ka pikalt vigastuspausilt naasev Erki Kuhi, mängujuht Romet Käämer, tagamees Daniel Beilinson ja ääremängija Alvar Väli.

Noorteklassis Rakveres korvpalliga tutvust teinud 19-aastane Kuhi oli aastaid erinevates Eesti noortekoondistes oluline jõud ning tegi oma kõrgliigadebüüdi juba hooajal 2016/17 G4S Noorteliiga meeskonnas.

Hooajal 2017/18 kogus 203 cm pikkune noormees kõrgliigas 11 kohtumisega keskmiselt 5,9 punkti , 5,3 lauapalli ja 1,1 vaheltlõiget. Kuhi oli tähtsas rollis ka 2017. aasta suvel Tallinnas peetud U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-finaalturniiril, kus ta kaheksas mängus teenis keskmiselt 22,2 minutit ning kogus 3,8 punkti ja 5,1 lauapalli.

Eelmise hooaja hakul siirdus Kuhi KA Tallinna Kalev/TLÜ esiliigatiimi, kuid sai kohe raskelt vigastada ning pidi sisuliselt kogu hooaja vahele jätma.

“Erki on vigastusest hästi taastunud ja hoolsalt treeninud. Ta on energiat täis ja tahab tõestada, et on mängumees,” kommenteeris Kuhi jätkamist Korvpall24.ee portaalile KA Tallinna Kalevi peatreener Aivo Erkmaa.

“Ei taha ära sõnuda, aga hetkel tundub vorm päris hea,” sõnas Kuhi enda hetkeseisu kohta. “Olen kõvasti saanud teha jõusaali ning rattaga intensiivselt treeninud. Hetkel olen kõik trennid 100% kaasa teinud.”

“Eks seda näitab hooaeg, kuidas vigastus mulle mõjus. Kui vigastada sain, siis oli ikka väga raske ennast jälle motiveerida, et tagasi jalule saada,” meenutas Kuhi ja lisas: “Aga hetkel on küll tunne väga hea ja olen hooajaks valmis.”

“Kindlasti on alguses vaja uuesti harjuda ja sisse elada, kuna viimane mäng oli siiski eelmise aasta 21. septembril, mis oli ikka väga ammu aega tagasi. Hetkel ootangi uuelt hooajalt seda, et saaksin uuesti mänguplatsile ja nautida mängu, mida armastan,” lõpetas Kuhi.

19-aastane Erkmaa Korvpallikooli kasvandik Romet Käämer sai esmase Eesti meistriliiga kogemuse hooajal 2016/17 samuti G4S Noorteliiga tiimis. Mullu juhtis 185 cm pikkune tagamees aga juba KA Tallinna Kalevi rünnakuid, kui osales kogu hooaja vältel 25 kohtumises ja kogus keskmiselt 25,5 minutiga 6,2 punkti, 3,8 lauapalli, 3,4 söötu ja 1,2 vaheltlõiget.

Samuti 19-aastane tagamängija Daniel Beilinson oli mullu suuremas rollis põhiturniiril. 194 cm pikkuse tagamängija keskmisteks näitajateks kogunes esiliigas 24 kohtumisega 21,8 minutit, 9,8 punkti 2,2 lauapalli, 1,9 resultatiivset söötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Detsembris 25-aastaseks saav saarlane Alvar Väli on 196 cm pikkune tsenter, kes eelmisel esiliigahooajal tõi 23 mänguga keskmiselt 6,6 punkti ja 4,9 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline