fbpx
Close

Kõrgliigaklubid “ära hirmutanud” Martin Jurtom jätkab hea meelega esiliigas

    -Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

Reedel sai ametlikult selgeks, et KA Tallinna Kalevi meeskonnas jätkab esiliiga võidu püüdmist ka uuel hooajal ääremängija Martin Jurtom, kes liitus tiimiga eelmise hooaja talvel Valga-Valkast.

25-aastane ja kahemeetrine Jurtom jõudis mullu esiliigas osaleda üheksas kohtumises ning tõi keskmiselt 17 punkti ja 6,7 lauapalli. Seejuures tõusis tema roll play-offis veel eriti tähtsaks, kui kohamängudes tõi ta keskmiselt 18,6 silma ja 8,3 lauapalli.

“Meie meeskonna jaoks on Martin ikka väga oluline lüli. Uuel hooajal võib öelda, et ta on ilmselt kõige kogenum mängija,” kommenteeris tiimi peatreener Aivo Erkmaa Korvpall24.ee portaalile.

Kas esiliigameeskonnana oli suvel hirm ka, et kõrgliigaklubid panevad Jurtomile käe peale ja tõmbavad endale ära? “Eks Eesti mängijate nappus turul on üldteada fakt, aga ju Martinile sobis see, kuidas me töötame ja selle põhjal tegi oma otsuse, et jätkata,” vastas Erkmaa.

Jurtom ise tõi oma kommentaaris esimesena välja fakti, et eelmise aasta eesmärk ehk esiliiga võit jäi võtmata ning see on tema jaoks üheks motivaatoriks. “Lisaks on korvpalliakadeemia Kalevi töö äärmiselt professionaalne ning ei jää grammigi alla klubidele, kus senini olen olnud. Soov aidata nad kõrgesse mängu on suur, sest nõnda toimiv klubi peaks olema meistriliigatasemel! Kuskilt ei logise ja õhkkond on väga positiivne,” kiitis karjääri jooksul juba palju näinud mängumees.

Seejuures sai Jurtom esiliigas jätkamise otsuse vastu võtta suhteliselt rahulikult, kuna kõrgliigast teda meelitama ei tuldud. “Kusjuures ei olnudki väga suurt kisa-kära. Eks ma tegin eelmisel hooajal Valgast ära tulles ise vist nii suurt lärmi, et keegi ei julgenud ühendust võtta,” muigas mängumees. “Lisaks teen ma spordi kõrvalt ka tööd ning üritan seda elu poolt üles ehitada.”

Ta lisas, et kiidusõnad KA Tallinna Kalevi suunal pole tõesti öeldud vaid suusoojaks ning treenerite Aivo Erkmaa ja Raido Roosi ning mänedžer Eduard Beilinsoni juhtimisel liikuv organisatsioon ongi hästi käima saadud. “Akadeemia on tõesti äärmiselt hea koht, kus kossu teha.”

scroll to top
Inline
Inline