fbpx
Close

Martin Jurtom: plaan oli Kaleviga meistriliigasse tõusta, nüüd peab edasi vaatama, mis saab

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

Eesti I liiga põhihooaja RSK Tarva järel teisena lõpetanud KA Tallinna Kalev/TLÜ pidi Rakvere meeskonna paremust tunnistama ka finaalturniiril, jäädes esikohamängus alla tulemusega 87:97. Korvpall24.ee portaal usutles Tallinna Kaleviga poole hooaja pealt liitunud ja lõpuks hõbemedali kaela saanud Martin Jurtomit, kes hinnati oma tiimi finaali kõige kasulikumaks mängijaks.

Finaalis 24 punkti visanud ja 7 lauapalli võtnud ääremängija jäi kaotuse järel vaoshoituks. “Midagi ei ole teha, pall on ümmargune. Ütleme ausalt, see final four oli meie meeskonnale ikka väga raske. Pusisime juba poolfinaalis Audentesega korralikult ja olime isegi viis minutit enne mängu lõppu veel kaotusseisus, enne kui suutsime lõpuks oma tahte peale suruda (Tallinna Kalev võitis 91:79). Praegu, pärast mängu, on emotsiooni pealt keeruline midagi öelda. Raske mäng oli, raske final four, enda jaoks ka. Poolfinaalis oli isegi raskem, finaalis sai sellest vallist juba kuidagi üle. Visked ikka ei kukkunud kaare tagant sisse. Meeskondlikult oli nendel natuke rohkem kogemust ja meie oleksime pidanud kaitses ühtsemalt mängima. Meil oli liiga palju ebakõlasid, sellest nad neid korve said ja eks nad panid mõned hullud ära ka,” rääkis Jurtom nördinult.

Viimase veerandaja alguses tabas Tarvast viie ja poole minutiline mõõn, kuid Tallinna Kalev ei suutnud suurepärast võimalust ära kasutada. “Minul isiklikult oli vist lihtsalt kumm tühi. Eks teistel ka, pikk hooaeg on seljataga. Ju Tarva mängijad olid natuke rohkem valmis. Nad on oma elus rohkem igasugu finaale ja play-offe mänginud kui meie mehed. Ma ei oska seda öelda meie välismaalaste kohta (ameeriklane Devonte Brown ja leedulane Arminas Kelmelis – toim.), aga minul isiklikult Eesti korvpalli meistriliigas väga palju play-offi kogemusi ei ole. Nad olid selles mõttes paremini valmis ja me värisesime rohkem,” tõi Jurtom välja kaotuse põhjuse.

Küsimusele, kas vastaste liidrite ohjeldamisega saadi hakkama, vastas Jurtom: “Kristo Saage 24 punkti – ei saanud hakkama. See skoor räägib iseenda eest. Renatoga (Lindmets – toim.) saime enam-vähem hakkama, eile (poolfinaalmängus KK Viimsi/Noto vastu – toim.) oli ta päris hull. Võib-olla oli tal jalg natuke tühi ka, kuna mõlemad jalad olid kinni teibitud. Kui me oleksime nende liidritega hakkama saanud, siis me oleks selle mängu võitnud.”

Veebruari lõpus Eesti-Läti korvpalliliigas mänginud Valga-Valkast lahkunud ja Tallinna Kaleviga liitunud 25-aastane ääremängija jättis tulevikuplaanid esialgu lahtiseks. “Praegu on veel natuke vara. Valgas ei sujunud asjad üldse hästi ja sellepärast ma siia tulin. Kahjuks ei õnnestunud võita. Eks nüüd ole näha, mis saab. Plaan oli selline, et võidame esiliiga ära ja siis saame koha Eesti-Läti liigas. Nüüd peab vaatama ja ootama, mis saab – kas Rakvere läheb meistriliigasse ja kui nad ei lähe, siis kas meie läheme? Kui läheme, siis ma muidugi jätkaks selles klubis, kui ei, siis peab edasi vaatama. Praegu on küsimusi palju,” sõnas Jurtom.

scroll to top