EELVAADE | Kas Kalev/Cramo suudab kõigi eelduste vastaselt pakkuda kodupublikule play-off võidu?

-BC Kalev/Cramo fännid | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi peab kolmapäeval VTB Ühisliiga play-offis ajaloo esimese kodumängu, võõrustades veerandfinaalseeria kolmandas mängus Venemaa tippu Kaasani Unicsit. Kell 19.00 algavast kohtumisest teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Seeria kaks esimest mängu peeti võõrsil. Avamängu võitis Kaasan 92:82 ja teise 108:84. Senises seerias tuleb Unicsile au anda – nad on mänginud põhiturniiri teise klubi vääriliselt.

Unicsi resultatiivseim oli teises mängus endine Madridi Reali ja New York Knicksi ääremängija Maurice Ndour 23 punkti ja 12 lauapalliga. Errick McCollum lisas 16 ja Melvin Ejim 12 punkti.

Kalevi tulemuslikemaks kerkis pühapäeval Arnett Moultrie 16 punkti ja 10 lauapalliga. Branko Mirkovic lisas 14 ja visketabavusega hädas olnud Chavaughn Lewis 13 punkti. Tanel Kurbas tegi individuaalses plaanis ühe karjääri edukama idaliiga mängu, kogudes 10 punkti.

Täiesti nähtamatu oli seekord aga üks Kalevi seniseid liidreid Tony Wroten, kes teenis Donaldas Kairyselt mänguaega vaid kaheksa minutit, sooritas neli pealeviset ja tõi 3 punkti. Teisel poolajal ta enam väljakul ei käinud.

Paari võitja kohtub poolfinaalis Moskva oblasti Himki või Astanaga, kus Venemaa pealinnaklubi võitis avakohtumise 82:59 ning kordusmängu 94:64.

Optibeti spordiennustus käib siinkohal seeria kulgemisega ühte jalga ja pigem usutakse, et Unics lõpetab selle seeria Tallinnas ära. Vaatamata koduväljakueelisele on Kalev/Cramo koefitsient kõrge 4,44, Unicsi oma aga 1,21.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.