EELVAADE | Pärnu üritab suure sammu medalite suunas astuda, TalTech pika kaotusteseeria lõpetada

-TalTech - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas jätkub kolmapäeval, 8. mail pronksiseeria, kui avamängus võidu kätte saanud Pärnu Sadam loodab TalTechi vastu sama teha ka koduplatsil.

Pärnu Sadam – TalTech
08.05.2019, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Esimene play-off kohtumine kahe meeskonna vahel kulges suuremas osas tasavägiselt. Pärnu võitis poolaja 33:31, pääsedes kolmandal veerandajal küll kümne silmaga ette, aga TalTech vastas omakorda 10:0 spurdiga. Kuus minutit enne lõpuvilet oli seis veel 62:62, ent sealt edasi asus Pärnu juhtima ning võõrustajad viigini enam ei jõudnud. Sander Viilupi vabaviskest vähenes vahe 1.29 enne lõppu kahele punktile, misjärel tõi Pärnu viis silma Henri Wade-Chatmani, Justin Alexander Alstoni ja Mihkel Kirvese abiga ning mäng võideti 75:68.

Demetre Rivers viskas võitjate parimana 21 punkti ja 8 lauapalli. Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga. Justin Alexander Alston lisas 11 silma ja 7 lauapalli ning Rannar Raap kogus 10 punkti.

TalTechi eest tõi Levi Martin Giese 16 punkti ja võttis 6 lauapalli. Jaan Puideti nimele jäi 12 silma ning Gregor Arbet, Toomas Raadik, Oliver Metsalu ja Norman Käbin tõid kõik võrdselt 8 punkti.

Kaotus tähendas TalTechile tõsiasja, et Eesti meistrivõistluste play-offis ollakse tänavu endiselt võiduta. Poolfinaalseerias jäädi Tallinna Kalev/TLÜ-le seerias 0-3 alla ja nüüd ka 3.-4. koha mängus ei suudetud kaotusteseeriat lõpetada. Viimane võit pärineb 28. märtsist, mil Eesti-Läti ühisliiga veerandfinaalis alistati 87:81 BK Ogre. Korduskohtumine kaotati 59:85 ja nelja hulka ei pääsetud.

Kuigi Pärnu pidi Eesti meistrivõistluste play-offi alustama erinevalt TalTechist veerandfinaalist, siis seal teeniti 3-1 seeriavõit Rapla Avis Utilitase üle ning poolfinaali avamängus osutati BC Kalev/Cramole samuti tõsist vastupanu. Heiko Rannula juhendataval tiimil on hea hoog sees ning enesekindlust ilmestab ka fakt, et lisaks viimase mängu paremusele lauavõitluses ja korvisöötudes tabati väljakult viskeid 49-protsendiliselt (TalTechil sama näitaja 34%).