fbpx
Close

Siim-Sander Vene: olen väga rahul, et saan hobiga elatist teenida

-Siim-Sander Vene | Foto: Karl Rinaldo

Sel hooajal Hispaanias koguni kolmes erinevas meeskonnas pallinud Siim-Sander Vene oli ainus eestlane, kes mängis tänavu kaasa Euroliigas. Hispaania klubi Herbalife Gran Canaria ridades kogus Vene keskmiselt 15 minutiga 6,8 punkti ja noppis 1,2 lauapalli (kahesed 61,1%, kolmesed, 38,9%, vabavisked 84,2%).  Vene andis kohalikule meediale meeleoluka intervjuu, milles lahkab enda korvpalli juurde jõudmist, klubivalikut jm.

Euroliiga põhiturniir lõpetati 14. kohal ning play-offidesse sellega asja polnud. Küll aga jätkub mehe hooaeg Hispaania kõrgliigas, kus turniiritabelis ollakse 12. positsioonil ning eestlase saak on 13,8 minutiga 3,6 punkti ja 1,3 lauapalli. Tähelepanuväärne on see, et viskeprotsendid ei küündi mehe Euroliiga näitajatele ligilähedalegi (kahesed 52%, kolmesed 25%, vabavisked 33%).

“Põhimõtteliselt sündisin spordisaalis, kuna mõlemad vanemad mängisid korvpalli. Nii kui sünnitusmajast välja saime, pidi ema juba trenni minema ning võttis mind kaasa, ega mul valikut polnudki (naljatades – toim). Minust pidigi saama korvpallur ja saigi,” võttis Vene elukutse valiku kokku. Mees on üsna kindel, et kui ta ei tegeleks korvpalliga, siis ilmselt harrastaks mingit muud spordiala või oleks spordiga kuidagi teist moodi seotud. “Olen väga rahul, et saan hobiga elatist teenida, seda on raske tööks nimetada.”

Talendi osakaalu Vene üle ei tähtsusta: “Edukaks saab ainult läbi raske töö. Selle nimel tuleb millestki lahedast loobuda, mida tavaliselt noored teevad. Kui eesmärk on silme ees, siis see polegi nii raske.” Murranguline hetk korvpalluri karjääris saabus Vene jaoks 15-aastaselt, kui läks Leetu Kaunase Žalgirise juurde treenima: “Seal tunnetasin elustiilis selget muutust. Selline lapselik staadium sai läbi ja hakkasin tippkorvpallurite stiilis elu elama ja veel rohkem oma eesmärkide nimel treenima.”

Enne Gran Canariaga liitumist jõudis eestlane veidi pikemalt mängida Manresas ja lühikest aega Fuenlabrada eest. Meeskonnavahetusel palju peamurdmist polnud: “Euroliiga oli minu jaoks otsustava tähtsusega. See tähendas minu jaoks võimalust ennast kõrgtasemel proovile panna. Samas olen saanud Gran Canaria klubiga palju tugevaid mänge ka koduliigas. Gran Canaria puhul meeldib loomulikult ka ilm (naerab – toim.). Mulle meeldib päike, Eestis on sisuliselt pool aastat talv. Koos sügisega on selline pikk pime periood.” Kõige vähem meeldib Venele Hispaania karjääri puhul pidev reisimine ja seda on tulnud tänavusel hooajal palju ette.

scroll to top