fbpx
Close

Tartu Ülikool lõpetas klubi oma kasvandikuga ootamatult lepingu

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond andis teisipäeval läbi sotsiaalmeedia üllatuslikult teada, et koostöö lõpetati pikaaegse Eesti noortekoondislase ja oma klubisüsteemi kasvandiku Märt Rosenthaliga.

Täna peame kahjuks teatama, et lõpetasime poolte kokkuleppel koostöö klubi oma kasvandiku Märt Rosenthaliga. 20-aastasel mängijal oli klubiga sõlmitud kolmeaastane leping, mis lõpetati pärast ühte hooaega, kirjutas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oma Facebooki kontol.

Juures oli ka meeskonna peatreeneri Priit Vene kommentaar, kelle sõnul ei leitud mängijaga arengu osas üksmeelt. “Meie arusaamad tegevustest, mida tippkorvpalluriks saamiseks teha tuleb, ei langenud kokku ja nii otsustasime ühiselt koostöö lõpetada,” sõnas Vene.

Märt Rosenthal tegi lõppenud hooajal Tartu Ülikooli särgis kaasa 21 Eesti-Läti liiga kohtumises, sai keskmiselt mänguaega pisut üle 26 minuti ja kogus selle ajaga 10 punkti ja 3,4 lauapalli. Meistriliiga debüüdi tegi 193 cm pikkune tagamees hooajal 2015/16 ning aasta-aastalt mängis ta ennast Tartu esindustiimis üha suuremasse rolli.

Tartu Ülikooli meeskond teeb järgmiseks hooajaks ettevalmistusi eestlastest tuumikuga ning tegeleb nii kodumaiste kui välismaiste täienduste otsimisega. Võistkonna peatreenerina jätkab Priit Vene ning kokkulepped on sõlmitud kaheksa mullugi meeskonda esindanud eestlasega.

Klubi on sihiks võtnud meeskonna proovile paneku lisaks kohalikule liigale ka eurosarjas ning aktiivselt tegeletakse selleks vajaliku eelarve kokku saamisega.

scroll to top