fbpx
Close

Valgast pealinna naasnud Martin Jurtom: minu ja klubi nägemused sellest, kuidas asju ajada, läksid lahku

Avatar
-Martin Jurtom | Foto: BK Valka/Valga Facebook

Teisipäeval tuli taas uudiseid Saku I liigast, kui järgmiseks hooajaks meistriliiga kohta jahtiv KA Tallinna Kalev/TLÜ tugevdas ridu seni Eesti-Läti korvpalliliigas Valga-Valka/Maks&Mooritsa tiimis pallinud ääremängija Martin Jurtomiga. Pärast 20. veebruari kaotust Jekabpilsile Valgast lahkunud mängumees ei leidnud senise klubiga enam ühist keelt ning sai Tallinnast motiveeriva võimaluse.

Valga tiimis on tänavu toimunud pidev personalivahetus, kui poole hooaja pealt vahetati peatreenerit ning tulnud ja läinud on arvukalt välismängijaid. 24-aastane ja 2-meetrine Jurtom oma mängu piirilinna klubis tänavu korralikult käima ei saanudki, kui 21 kohtumisega kogus ta keskmiselt 16 minutit, 4,6 punkti ja 1,9 lauapalli.

Jurtom sõnas Korvpall24.ee portaalile, et Valgast lahkumise peamiseks ajendiks oli see, et klubi ei suutnud oma lubadustest kinni pidada: “Minu nägemus ja klubi nägemus sellest, kuidas asju ajada, läksid lahku. Viimaste kaotustega kadus ka viimane lootus play-offi kohta püüda. Raido Roos helistas ja uuris, mis mu plaanid on ning pakkus huvitavat väljakutset aidata neil esiliiga võita ja järgmisel aastal Eesti-Läti liigasse tõusta.”

“Isiklikus plaanis sain Valgast kogemuse võrra rikkamaks ning sellised olukorrad õpetavad ja kasvatavad mängijana,” lisas Jurtom ja jätkas positiivsemal joonel oma uuest koduklubist: “Kindel ambitsioon on esiliiga kinni panna ja see oli minu jaoks väga motiveeriv. Raido Roosi tunnen ma hästi, Aivo Erkmaad tunnen ka põgusalt ning tegemist on sümpaatsete inimeste poolt veetava sümpaatse klubiga.”

KA Tallinna Kalev/TLÜ (13-4) on hetkel esiliiga tabelis teisel kohal, juhtimas on RSK Tarvas (17-1). Hiljuti toodi võistkonda kaks leegionäri Devonte Brown ja Stefan Knezevic, kellest viimane on tänaseks juba tiimist jõudnud lahkuda. Kuulduste järgi on enne üleminekuteakna sulgumist plaan tuua ikkagi üks leegionär veel.

“Ma ootan seda väga, et jõuaks esiliiga finaali ja teha siis Rakvere selg prügiseks,” muigas Jurtom, kelle arvates paberil on Kalevil koosseis selleks olemas. “Selge, et lihtne ei saa olema, Rakverel on kogenud mehed. Olen Janis Vahteri, Kristo Saage ja Renato Lindmetsaga isegi koos mänginud ja saab väga huvitav olema.”

“Positiivne on ka see, et esiliigasse tulekuga ma pikendan oma hooaega. Kui võidaks nüüd esiliiga ära ja pääseks meistriliigasse, siis oleks super!” lõpetas Jurtom jutu rõõmsa noodiga.

scroll to top
Inline
Inline