Jekabpils karistas hambutult tegutsenud Valga-Valka ära

Dashawn King | Foto: Dace Puce/BK Valka/Valga Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi BC Valga-Valka/Maks&Moorits tunnistama seni võiduta püsinud Jekabpils/SMScredit.lv meeskonna paremust.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Jekabpils/SMScredit.lv 59:70 (15:14, 22:25, 10:17, 12:14)

Külalised olid mänguks paremini valmis ning kolme kaugviske toel mindi 11:4 juhtima. Kodumeeskond rebis seejärel end järk-järgult lähemale ja 11:3 spurdiga veerandaeg võideti. Endiselt oli Valga-Valka aga raskustes Jekabpilsi kolmepunktivisetega ja neli minutit hiljem olid vastased juba 30:20 ees. Lynden Bernard Rose Jr-i kaugviskest kahanes võõrustajate jaoks kaotusseis 25 sekundit enne poolajavilet minimaalseks, kuid Jurijs Aleksejevsi vabaviskest siirduti puhkepausile Jekabpilsi 39:37 eduseisust.

Rose viis kolmanda veerandaja alustuseks Valga-Valka juhtima. Kuigi viie järgneva minuti jooksul kulges võrdne heitlus, sai külalismeeskond Edgars Štelmahersi ja Aleksejevsi korvidest peagi kümnepunktilise eduseisu kätte. Vahe suurenes ka 56:44 peale, ent Egert Halleri 2+1 rünnakust sai Valga-Valka viimasele neljandikule vastu minna üheksapunktilisest kaotusseisust. Taas alustasid võõrustajad veerandaega Jekabpilsist paremini, kui Sade Aded Husseini ja Dashawn Kingi eestvedamisel vähendati vahe neljale silmale. Hoolimata sellest suutis Jekabpils eduseisu hoida, domineeriti lauavõitluses ja Valga-Valka tegi rünnakul arusaamatuid otsuseid. Alik Joseph-Pauline viis Jekabpilsi 2.58 enne lõppu 68:57 ette ja kuigi võõrustajad veel püüdsid mängu päästa, tuli leppida ikkagi kaotusega turniiritabeli viimase vastu.

Leon Gillmore III viskas Jekabpilsi eest üleplatsimehena 27 punkti ja kogus 10 lauapalli. Jurijs Aleksejevs lisas 19 silma ja 14 lauapalli ning Edgars Štelmahers tõi 10 punkti.

Valga-Valka poolelt kogus 12 punkti ja 8 lauapalli Sade Aded Hussein. Lynden Bernard Rose Jr tõi 11 ning Kristaps Miglinieks ja Dashawn King võrdselt 8 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 23. veebruaril, mil Jekabpils on võõrustamas BK Liepajat. Eesti klubid on taas võistlustules 27. veebruaril, kui Tartu Ülikool võtab vastu Rapla Avis Utilitase, BC Valga-Valka/Maks&Moorits kohtub Riia VEF-iga ning BC Kalev/Cramo läheb vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Viimases mängus heitlevad BK Ogre ja Läti Ülikool.