fbpx
Close

Andre Loigu viskab GBA teise rivistuse eest stabiilselt kahekohalisi punktiskoore

-Andre Loigu ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy

-Andre Loigu ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy

Tšehhi meeste esiliigas ja U19 eliitliigas mängivatest Mark-Andreas Jaaksonist ja Artur Konontšukist oleme Korvpall24.ee portaalis kirjutanud tihedalt, aga seni pole eriti kajastanud kolmanda Get Better Academy ridades mängutarkust omandava Eesti poisi Andre Loigu tegemistest.

Kui Jaakson ja Konontšuk on 2000. aastal sündinud noormehed, siis Loigu on kaaslastest aasta noorem ning pallib GBA Europe B nimelises tiimis Tšehhi U19 regionaalses sarjas. Nüüd hooaja teises pooles on saadaval turniiri otsustavatest faasidest veebis ka statistikanumbrid.

GBA Europe B on alates jaanuarist hooaja praeguses faasis pidanud neli kohtumist ning võitnud neist kaks. Kuue tiimi hulgas hoitakse sellega 5. kohta, kuid konkurentidega võrreldes on üks kohtumine vähem peetud ning kohad 2.-6. on kõik hetkel kahe võidu peal.

GBA 81:92 kaotusmängus BK Opava vastu viskas Loigu kolm kaugviset ning vabaviskeid 2/3, kogudes 11 punkti. 83:60 võidumängus Olomouci vastu tõi eestlane 6 silma (sh üks kolmene), 75:58 võidumängus Levharti Chomutoviga oli tema kontol lõpuks neli kolmepunktiviset ja kokku 16 punkti ning napis 86:87 kaotatud matšis Sokolo Žižkovi vastu kogunes 12 silma.

Mäletatavasti käis Loigu tänavu jaanuaris abistamas ka Eesti U18 koondist Tallinnas peetud Balti mere karikaturniiril, kus ta sai kahes mängus keskmiselt 5 minutit mänguaega.

scroll to top