Tallinna Ülikool võitis veerandfinaali avakohtumise 23 punktiga

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Ainsa Eesti naiskonnana Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga eliitdivisjonis osalev Tallinna Ülikool alustas play-off’i võiduga, kui alistas veerandfinaali avamängus koduväljakul Riia Stradinši Ülikooli 78:55 (20:8, 17:17, 22:20, 19:10).

Mängu hästi alustanud Tallinna Ülikool haaras juba avaveerandi järel 12-punktilise edumaa ning sama suure vahega mindi ka poolajapausile (37:25).

Kolmanda veerandaja esimeses pooles pääsesid külalised veel kahel korral 7 silma kaugusele, kuid seejärel kasvatasid Janne Schasmini hoolealused vahe taas suuremaks ja suundusid viimasele neljandikule juba 14-punktilises eduseisus (59:45). Viimased 10 minutit kuulusid taas Tallinna Ülikoolile, kes võttis lõpuks 23-punktilise võidu.

Tallinna Ülikooli parimad skooritegijad olid Annika Köster ja Maaja Bratka, kes kogusid vastavalt 25 ja 24 punkti. Kaksikduubli teinud Köster võttis ka 14 lauapalli, Bratkat jäi kaksikduublist lahutama üks lauapall. Sofia Kosareva lisas 9 punkti, Trine Kasemägi ja Kati Rausberg said mõlemad kirja 7 silma.

RSU resultatiivseim oli 13 punkti visanud Arta Fridenberga, Dinija Sanda Pavelsone lisas 10 silma.

Veerandfinaalides selguvad võitjad kahe mängu kokkuvõttes. Korduskohtumine peetakse laupäeval, 2. märtsil kell 11.30 Elektrumi olümpiakeskuses.