fbpx
Close

INTERVJUU | Mark-Andreas Jaaksonit ootab USA-s ees positsioonitu korvpall ja lootus rohkemale mänguajale

Avatar
-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgemal tasemel on alanud hooajal kaasa löömas seitse Eesti meeskorvpallurit. Ühena neist alustab oma teist hooaega Southern Mississippi kolledžimeeskonnas Golden Eagles endine BC Kalevi ja TTÜ Korvpallikooli kasvandik Mark-Andreas Jaakson. Debüüthooajal oma tiimis väga väikeses rollis olnud peaaegu 2-meetrine tagamängija on tänavu näljane mänguminutite järele.

21-aastane Jaakson rääkis Korvpall24 portaalile antud intervjuus, et tänavuse hooaja eel on Southern Missi peatreener Jay Ladner mulluse taktika täielikult hüljanud ja plaanib juurutada mängustiili, mis meie mehele peaks oluliselt paremini sobima. Kui esimese aasta kõige magusam ettevalmistusperiood läks Jaaksonil erinevate traumade tõttu nurja, siis tänavustest tegemistest on seni jäänud sisse hea tunne. Aga kui hea tunne täpsemalt ning kas see hooaja jooksul ka mänguminutiteks realiseerub?

Suvi on möödas ning Sul on peagi algamas ülikoolis teine hooaeg. Milliste ootuste ning lootustega sellele vastu lähed?

Sellele hooajale lähen vastu ootustega ise rohkem mänguminuteid teenida ning et ka satsina astuksime sammu edasi.

Oma esimesel aastal said Sa kaasa teha üheksas mängus ning teenisid keskmiselt 4,3 mänguminutit, kuidas sa sellele hooajale tagasi vaatad?

Esimene aasta oli minu jaoks raske, eriti algus. Siis, kui oli põhiline ettevalmistusperiood ning uute asjade harjutamine, jäin mina koroonasse ja olin peaaegu kuu aega eemal. Kohe pärast seda sain peapõrutuse, millega olin veel kolm nädalat väljas. Ei saanudki korralikult sisse elada ja treeneritele ennast täielikult näidata. Küll aga aasta lõpupoole, kui tulid tähtsamad mängud, vorm oli hea ja trennid läksid hästi, sain ka mina oma võimaluse. Konverentsiturniiril usaldas treener mind enne paari teist venda, kes olid läbi aasta palju mänginud.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline