Tass oli kaotusmängus üleplatsimees, Jürgens panustas võitu kahekohalise punktisumma

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis peeti läinud öösel taas arvukalt kohtumisi ning väljakul käis ka viis eestlast.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels naasis koroonaviirusest tingitud kolmenädalaselt pausilt kaotusega, jäädes võõral väljakul 58:60 alla Pepperdine Wavesile. Algkoosseisus alustanud Tass viibis väljakul 32 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 17 punkti (kahesed 8/13, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), võttis meeskonna parimana seitse lauapalli, tegi kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga. Detsembris vigastada saanud Böckler platsil ei käinud.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud 11 võitu ja kuus kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) paiknetakse kahe võidu ja nelja kaotusega alles kaheksandal kohal.

Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons võõrustasid NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetavat Gonzaga Bulldogsi, kellele jäädi alla 61:100. Algviisikus alustanud Jurkatamme arvele kogunes 19 minutiga kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), viis lauapalli ja üks blokeeritud vise, enne kui ta viie veaga pingile langes.

Kogu hooaja saldo on San Franciscol 10 võitu ja 10 kaotust. Lääneranniku konverentsis ollakse nüüd nelja võidu ja kuue kaotusega kuuendal kohal.

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles sai kindla võidu, kui alistas külla sõitnud South Dakota State Jackrabbitsi 103:86. Jürgens alustas teist kohtumist järjest algviisikus ning viibis väljakul 34 minutit, mille jooksul viskas ta 13 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 3/4), hankis ühe lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Oral Roberts on kogu hooaja jooksul võitnud 19-st mängust 11. Oma konverentsis (Summit League) on võidetud 11-st matšist kaheksa, millega hoitakse kolmandat kohta.

Võidu sai kirja ka Ran Andre Pehka ülikoolimeeskond UC Davis Aggies, kes alistas kodus lisaajal 78:76 Long Beach State Beachi. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Pehka pääses platsile kolmeks minutiks ning ühtegi pealeviset ei teinud. Eestlase arvele jäi kaks isiklikku viga.

Sel hooajal on UC Davis võitnud 12-st mängust kuus. Oma konverentsis (Big West) on nad kogunud kolm võitu ja kolm kaotust, mis annavad viienda koha.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni meeskond Southern Miss Golden Eagles sai juba kaheksanda järjestikuse kaotuse, kui kodus jäädi 56:68 alla North Texas Mean Greenile. Kohtumist pingilt alustanud Konontšuk mängis 13 minutit, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Tema arvele kogunes kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, kaks pallikaotust ja üks isiklik viga. Jaakson taaskord väljakule ei pääsenud.

Southern Missil on nüüd seitse võitu ja 14 kaotust. USA konverentsi läänedivisjonis on 14-st mängust kaotatud 11, mis annab tabelis viimase ehk seitsmenda koha.

Võistlustules oli ka Marten Maide kolledžimeeskond Liberty Flames, kes alistas koduväljakul 80:60 North Florida Ospreysi. Eestlane platsil ei käinud.

Liberty jaoks oli tegemist ühtlasi 34. järjestikuse koduvõiduga. Sel hooajal on saadud 17 võitu ja viis kaotust. Oma konverentsis (Atlantic Sun) asutakse kaheksa võidu ja kahe kaotusega teisel kohal.