Konontšuki ja Jaaksoni ülikool kaotas taas, Maide tiimi koduvõitude seeria pikenes 33 mänguni

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid möödunud öösel võistlustules neli võistkonda, kus mängivad Eesti korvpallurid. Kaotuse pidid vastu võtma kolm eestlast, kaks said kätte võidu.

Kahe Eesti mängija kodumeeskonnaks olev Southern Miss Golden Eagles kaotas juba seitsmenda kohtumise järjest. Koduväljakul jäädi 49:65 alla North Texas Mean Greenile. Artur Konontšuk sekkus mängu pingilt ning viibis platsil 12 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/3), üks lauapall, üks resultatiivne sööt ja üks isiklik viga. Samuti meeskonna ridadesse kuuluv Mark-Andreas Jaakson mänguaega ei teeninud.

Kogu hooaja saldo on Southern Missil seitse võitu ja 13 kaotust. USA konverentsi läänedivisjonis asutakse kolme võidu ja 10 kaotusega viimasel ehk seitsmendal kohal.

Kohtumist pingilt alustanud Ran Andre Pehka pääses väljakule vaid neljaks minutiks, kui tema meeskond UC Davis Aggies alistas kodus 68:66 Long Beach State Beachi. Ühtegi statistilist näitajat eestlane kirja ei saanud.

UC Davis on kogu hooaja jooksul võitnud 11-st mängust viis. Oma konverentsis (Big West) paiknetakse kahe võidu ja kolme kaotusega seitsmendal kohal.

Võidu sai kirja ka Marten Maide kodumeeskond Liberty Flames, kes alistas külla sõitnud North Florida Ospreysi 73:61. Eestlane võitjate eest väljakul ei käinud.

Liberty jaoks oli tegemist 33. järjestikuse koduvõiduga. Kokku on sel hooajal kaotatud viis kohtumist ja võidetud 16 mängu. Oma konverentsis (Atlantic Sun) asub Liberty seitsme võidu ja kahe kaotusega teisel kohal.

Ainsa Eesti naiskorvpallurina NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Johanna Eliise Teder ei suutnud oma koduvõistkonda Washington State Cougarsit võidule aidata, kui võõrsil jäädi 51:60 alla tugevale Arizona Wildcatsile. Algviisikus alustanud eestlanna mängis 31 minutit, mille jooksul viskas ta viis punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/3), võttis neli lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi kaks vaheltlõiget. Lisaks jäi tema arvele kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Washington State´il on nüüd üheksa võitu ja kaheksa kaotust. Pac-12 konverentsis annavad seitse võitu ja kaheksa kaotust neile kuuenda koha.