Uskumatu viskekontserdiga alustanud Henri Drell vedas Pesaro põnevusmängus Treieri koduklubi vastu poolfinaali

-Henri Drell | Foto: Ale Mara/Victoria Libertas Pesaro

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo ja Henri Drelli kodumeeskond Pesaro Victoria Libertas said reedel Milanos toimuval Itaalia karikavõistluste finaalturniiril omavahel mõõtu võtta veerandfinaalis. Haaravas mängus läks käiku ka lisaaeg ning lõpuks väljus võitjana Pesaro skooriga 115:110 (24:26, 25:27, 21:23, 29:23, 16:11).

Kahepunktiviskeid tabas Pesaro paremini 52,4% – 48,9%, kolmepunktivisetel oli kindlam Sassari 47,1% – 41,5% ja samuti vabavisetel 84,2% – 80,0%. Lauavõitluse võitis Pesaro 44:43 (ründelaud 15:10). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 24, vaheltlõikeid tegi enim Pesaro 11:6. Pallikaotuseid kogunes Sassaril 17, Pesarol 16.

Algviisikusse kuulunud Henri Drell sai mänguaega 31,6 minutit ja viskas 23 punkti (vabavisked 6/6, kahesed 4/5, kolmesed 3/4), kusjuures 13 punkti oli koos juba avaveerandil ning sajaprotsendilise visketabavusega. Veel võttis ta 5 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja neli isiklikku viga.

Kaspar Treier teenis mänguaega 4,3 minutit ja viskas 3 punkti (vabavisked 1/1, kahesed 1/2). Lisaks võttis ta ühe lauapalli ründelauast.

Justin Robinson kerkis Pesaro parimaks 27 punkti ja 6 korvisööduga. Carlos Delfino lisas 19 punkti ja 5 lauapalli, Gerald Robinson järgnes 15 ja Marko Filipovity 12 punkti ja 13 lauapalliga.

Sassari resultatiivseim oli Eimantas Bendzius 22 punktiga. Marco Spissu oli lähedal kolmikduublile, kui tõi 20 punkti, võttis 10 lauapalli ja andis 9 korvisöötu. Miro Bilan sai kirja 19 punkti ja 7 lauapalli, Jason Burnell kogus 17 punkti ja 5 lauapalli ning Stefano Gentile nimele jäi 15 punkti.

Poolfinaalis saab Pesaro vastaseks olema Brindisi Happy Casa, kes oli Trieste Pallacanestrost 93:81 parem. Mäng toimub laupäeval, 13. veebruaril. Teistes veerandfinaalmängudes võitis Milano A|X Armani Exchange 80:52 skooriga Reggio Emilia UNAHOTELS võistkonda ning Bologna Virtus Segafredo jäi mõneti üllatuslikult 82:89 alla Veneetsia Umana Reyerile.