Üle pika aja platsile pääsenud Markus Ilver hullas USA-s kahes võidumängus laial rindel

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Ookeani taga USA-s viimast keskkooliaastat käiv Markus Ilver ja Western Reserve Academy mängisid pärast pikka võistluspausi kodusaalis kaks mängu. Enne seda käidi võistlusmängudes platsil viimati oktoobris.

5.veebruaril kohtuti West Virginia Elite meeskonnaga ning saadi kindel võit numbritega 70:65. Veel viis minutit enne kohtumise lõppu oldi ees pea kahekümne punktiga ning mängu lõpus said võimaluse platsil olla ka pingi tagumise otsa mängijad.

Jaanuari lõpus 19-aastaseks saanud Markus Ilver kogus 14 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/6 ja vabavisked 2/4) ja 6 laupalli. Võistkonna parimana tõi Landon Moore 16 punkti, 5 söötu ja 4 lauapalli.

Laupäeval 6. veebruaril kohtuti USA keskkoolide arvestuses top25 reitingusse kuuluva First Love Christian Academy meeskonnaga. Kodumeeskond WRA oli mänguks väga hästi valmis ja esimene poolaeg võideti 40:23, Ilverilt avapoolajaga 15 punkti.

Suurepäraselt jätkati kohe ka teise poolaja alguses, kui tehti vahespurt 22:3 (Ilverilt kaks tabavat kolmepunktiviset) ning juhiti juba 62:26. Seejärel said põhimehed puhkust ja mängu lõpptulemuseks jäi 78:52.

Markus Ilverilt võistkonna parimana 19 minutiga 21 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 5/7) ning võimsad 13 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 3 söötu ja 2 kulpi.

WRA koduleht pealkirjastas kohtumise kokkuvõtte oma veebilehel järgmiselt: “Ilver andis kuldse panuse põhimõttelises võidus.” Artiklis kiideti juba Wisconsini ülikooliga käed löönud Ilveri tegutsemist nii kolmesejoone taga kui ka mitme võimsa pealtpaneku lõpetajana.