Neljandat korda sellel hooajal Kalev/TLÜ alistanud Rapla teenis tabelisse 12. võidu

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti laupäeval ära kaks mängu. Rapla Avis Utilitas võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d ning poolajaks oli kodumeeskond 17 punktiga juhtimas. Kolmandal veerandajal osutas küll Kalev/TLÜ tugevamat vastupanu ja hoolimata viimase neljandiku paremusest sai Rapla kokkuvõttes kümnepunktilise võidu. Teises matšis alistas Valmiera Glass/VIA 87:81 BK Ventspilsi.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ 81:71 (23:11, 19:14, 27:23, 12:23)

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 42% peale ja lauavõitlus samuti 39:39 viiki (ründelaud 12:11 Raplale). Korvisööte andis Rapla rohkem 21:16 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:2. Pallikaotuseid kogunes Raplal 12, Kalev/TLÜ-l 19.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 23 punkti. võttis 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Sven Kaldre lisas 16 punkti ja kolmikduublile oli lähedal Roberts Freimanis, kes kogus 11 punkti, 9 lauapalli ja 8 korvisöötu. Mängust jäi eemale Saimon Sutt.

Samuel Timmins tõi Kalev/TLÜ eest 18 punkti ja hankis 14 lauapalli. Parker Van Dyke järgnes 13 punktiga ning Edi Sinadinovic sai kirja 12 punkti. Kohtumisest jäi eemale Brandis Raley-Ross.

“Tablool polnud teine poolaeg see, mis võinuks olla. Tundub, et natuke lasime ikka jala sirgu. Ei ütleks et koroonaga seoses midagi tohutult oleks meil muutunud (Rapla meeskond pidi hiljuti isolatsioonis olema – toim.). Jakstakse joosta küll. Meie mäng on praegu selline, et päris palju tuleb kolmeseid peale visata. Meeskonnast lahkunud eelmise mängujuhi Mario Ihringu ja uue tagamehe Brandon Childressi vahel ei oskagi erinevusi välja tuua. Aeg on ka väga lühike olnud, aga kaks senist mängu on ta väga tubli olnud. Vastaste poolelt Brandis Raley-Rossi puudumine mõjutas meie kaitsetaktikat ja nende ründemängu. Tundub, et neid täna see ei soosi, kui ta eemale jääb,” rääkis Sven Kaldre Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas uuel nädalal Eesti klubid platsile ei jookse. Läti klubidest on 17. veebruaril vastamisi BK Ventspils – Valmiera Glass/VIA ja Latvijas Universitate – VEF Riga. Ventspils on veelkord võistlustules 21. veebruaril, kui kohtutakse võõrsil BK Liepajaga.