VIDEO | Kriisa tabas Arizona kaotusmängus neli kaugviset, kuid eksis otsustaval kolmesel

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Kerr Kriisa ei suutnud oma meeskonda Arizona Wildcatsi võidule aidata, kui koduväljakul jäädi 61:63 alla Oregon Ducksile.

Kriisa alustas teist kohtumist järjest algviisikus, ent tegi esimese kahe minuti jooksul kaks viga ja ühe pallikaotuse, misjärel vahetas peatreener Sean Miller mängija pingile. Avapoolaja keskpaigaks jäi Arizona juba 10-punktilisse kaotusseisu (12:22) ja eestlane saadeti platsile tagasi. Kriisa ja leedulase Ažuolas Tubelise vedamisel tuli Arizona mängu tagasi ning poolajale minnes oli seis viigis 34:34. Eestlasest tagamängija tabas avapoolajal kolm kaugviset.

Teise poolaja alguses kostitas Kriisa kaaslasi söötudega. Mäng jätkus tõelises punkt-punkti heitluses, kuni päris lõpuni välja. Kriisa üritas lõpusekundil veel mängu päästa, kuid tema kaugvise ei tabanud.

Kriisa viibis platsil kokku 24 minutit, mille jooksul viskas Arizona edukuselt teise korvikütina 12 punkti (kolmesed 4/9), hankis ühe lauapalli ja andis mängu parimana viis korvisöötu. Negatiivse poole pealt läksid kirja kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis 20 punktiga Kriisa meeskonnakaaslane Tubelis, kes võttis lisaks ka seitse lauapalli. Oregoni parim oli 19 punkti visanud Eugene Omoruyi.

NCAA otsuse tõttu oma debüüti pikalt ootama pidanud Kriisa on enda sõnul jätkuvalt tippvormist kaugel. “Mäng-mängu haaval saan paremaks ja enesekindlamaks. Usun, et järgmisel aastal teeme tõelist purustustööd. Ma ootan seda põnevusega,” ütles Kriisa mängujärgses intervjuus.

Arizonal on nüüd kokku 14 võitu ja seitse kaotust. Pac-12 konverentsis on 15-st mängust kaotatud seitse, mis annab kuuenda koha.