Noorim Kullamäe aitas Itaalia tiimi Tartu Basket Cupi vanima vanuserühma võiduni

-Oliver Kullamäe ja Roma Stella Azzurra | Foto: Tartu Basket Cup

Tartu Ülikooli spordihoones 3.-5. mail peetud rahvusvahelisel noortekorvpalli turniiril Tartu Basket Cup nägi nii Euroopa tippakadeemiate võistkondi, Euroliiga kohtunikke kui lõbusat korvpallimelu. Ühtekokku pidasid 52 võistkonda ja ligi 600 korvpallipoissi viies vanuseklassis maha hulga korvpallimänge ja elasid terve nädalavahetuse Tartu korvpallivaimus.

Viiest vanuseklassist kõige vanemas ehk U13 vanuse eliitsarjas võidutses Roma Stella Azzurra võistkond, mille ridades tegi kaasa ka igapäevaselt Audenteses mängiv Oliver Kullamäe. Finaalis alistasid itaallased Marupe võistkonna Lätist skooriga 56:42. Noore eestlase kontole kogunes 22 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja üks blokk.

Pronksimängus võitis Tel-Avivi Maccabi järelkasv Berliini Alba noori seisuga 57:48. Viienda koha mängus oli Kaunase Žalgirise võistkond parem Riga DSN-ist ja seitsemenda-kaheksanda koha mängus võitis Moskva Dünamo võõrustajat Tartu Ülikooli.

U13 turniiri parimaks mängijaks valiti Roma meeskonna kapten Tommaso D’Arcangeli. Et võistkonnad olid Euroliiga sidemetega, siis mõistsid väljakutel õigust ka Eesti Euroliiga tasemega kohtunikud Rain Peerandi ja Aare Halliko. Sama vanuse Challenge sarjas võidutses TTÜ/Rae Spordiklubi, kes alistas finaalis Tartu Kalev/Palliklubi võistkonna.

U12 vanuse finaalis võitis Leedust kohale sõitnud Tornado KM eakaaslasi Lõuna-Eesti/Raidor võistkonnast skooriga 48:35. Pronksimängus võitis Marupe SC Rakvere Spordikool/Tarvast 61:38.

U11 vanuseklassi võidu viis Lätisse Riia DSN, kes oli finaalis parem Moskva Dünamost. Kolmanda koha jättis koju Tartu Ülikooli korvpallikooli võistkond, kes võitis pronksimängus venelaste Olimpi.

Kaheksa võistkonnaga U10 vanuseklassi parim oli leedukate NKA ehk rahvuslik korvpalliakadeemia, kes oli finaalis parem Tartu Ülikooli korvpallikooli esindusest. Kolmanda koha võitis Rae spordikool.

Kõige nooremate ehk U9 vanuse esikoha võitis Riia DSN/OZ, kes oli finaalis parem Viljandi SK meeskonnast. Kolmandaks tuli Rapla KK.

Kõikide meeskondade osavõtul peeti turniiri teisel päeval ehk laupäeva õhtul ka SKLZ Challenge Night, kus poisid said näidata oma pallikäsitluse osavust, viskekätt ja pealtpanekuoskust. Võistluseid hindasid ja jagasid auhindu turniiri patroonid Anatoli Krikun ja Marek Doronin.

Turniiri võõrustaja Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhi Gert Prantsi sõnul sai turniir palju kiita. “Saime kõikidelt osalejatelt ja pealtvaatajatelt palju positiivset tagasisidet. Kõigile meeldis turniiri tase, korraldus ning turniiri juures olnud lisaväärtused. See näitab, et oleme turniiri korraldamisega õigel teel,” sõnas Prants turniiri pressiteate vahendusel.

Esmakordselt FIBA egiidi all toimunud Tartu Basket Cup peakorraldaja Janeli Lilleallik tänas abilisi ja toetajaid. “Arvestades seda, kui palju positiivset tagasisidet me saime, siis arvan, et sel aastal ainuke altvedaja oli ilm. Muidu läks kõik hästi ja osalejad olid igati rahul. Suurim tänu läheb kindlasti abilistele, vabatahtlikele ja lapsevanematele ning kõikidele teistele toetajatele – tänu neile sai see kõik teoks,” kiitis Lilleallik kogu korraldusmeeskonda.

Turniiri pildigaleriid on üleval Tartu Basket Cup Facebooki lehel.