fbpx
Close

Hullumeelne võidurelvastumine VTB Ühisliigas: Nurgeri tiimikaaslane ja üks NBA mees teise järel

-Jonas Jerebko | Foto: AFP/Scanpix

-Jonas Jerebko | Foto: AFP/Scanpix

Uus korvpallihooaeg pole enam mägede taga ning septembri lõpus ehk kuu aja pärast pannakse pall taas mängu ka VTB Ühisliigas, kus tugevatele Venemaa klubidele üritab ühena “külalistest” lahingu anda ka BC Kalev/Cramo.

Mäletatavasti tegi Cramo mullu oma ajaloo edukaima tulemuse Ühisliigas, kui lõpetas põhiturniiri seitsmenda kohaga ning sai selle puhul veerandfinaalis pidada kolm mängu tugeva Kaasani Unicsiga. Tänavu tundub Kalev/Cramol sama vägitegu vähemalt hooaja eelsete seisudega ülimalt keeruline korrata, kuna Eesti klubi enda komplekteeritus pole paberil sama tugev kui mullu ning ka konkurendid on hankinud väga võimsaid täiendusi.

Teatavasti liikusid Kalev/Cramo kaks mullust põhitegijat Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis konkurentide ridadesse, kui esimene tõmbab selga Permi Parma särgi ja teine tugevdab Nižni Novgorodi ridu. Branko Mirkovic ja Maksim Salaš asuvad uuel hooajal pallima Minski Tsmoki ridades.

VTB Ühisliiga koduleheküljel toodi välja senise suve seitse kõige šokeerivamat üleminekut liigas ning nendele nimedele peale vaadates on koheselt aru saada, et n-ö star powerit saab uuel hooajal olema idaliigas kuhjaga.

-Gustavo Ayon | Foto: Siim Semiskar

Gustavo Ayon (Madridi Real -> Peterburi Zenit)

208 cm pikkune mehhiklane on küll juba 34-aastane, kuid pärast kolm hooaega kestnud NBA-karjääri viis hooaega Hispaania gigandi Madridi Reali üheks põhimeheks olnud ja kahel korral (2015 ja 2018) klubi Euroliiga võitjaks aidanud mees on tasemel, mis kindlasti aitab Peterburi meeskonnal sekkuda väga kõrgesse mängu.

Realiga neljal korral ka Hispaania meistriks kroonitud Ayon võitis koduliiga ka mullusel hooajal ning Euroliigas jõuti finaalturniirile. Mehe keskmised näitajad Euroliigas olid 8,3 punkti, 6 lauapalli ja 2,9 korvisöötu.

-Sam Dekker | USA TODAY Sports/Scanpix

Sam Dekker (Washington Wizards -> Kubani Lokomotiiv)

25-aastane ja 206 cm pikkune ääremängija on igapäevasele NBA jälgijale kindlasti tuttav nimi, kuna mees tegi oma senise parima hooaja unistusteliigas 2016/17 superstaari james Hardeni kõrval Houston Rocketsis. Pärast seda rändas ta ringi LA Clippersis, Clevelandis ja Washingtonis ning tuleb nüüd õnne otsima Euroopasse.

Omal ajal Wisconsini ülikooli NCAA finaali tüürinud mängumees kogus eelmisel hooajal Wizardsi särgis keskmiselt 6,1 punkti, 3 lauapalli ja ühe korvisöödu.

-Isaiah Hicks | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Isaiah Hicks (New York Knicks -> Saraatovi Avtodor)

New Yorgist Saraatovisse. Kui 25-aastane ja 206 cm pikkune ameeriklane kultuurišokist üle saab, siis kvaliteeti on temas küllaga, et VTB liigas ennast kehtestada.

2017. aastal North Carolina ülikooliga USA üliõpilasmeistriks kroonitud Hicks veetis mulluse hooaja peamiselt NBA tütarliigas G League, kuid tegi kolm kohtumist kaasa ka New York Knicksi särgis. Madalamal tasemel tõi ta Westchester Knicksi liidrina keskmiselt 15,9 punkti, 7,4 lauapalli, 2,6 korvisöötu ja 1,8 blokki mängus.

-Ron Baker | Foto: AFP/Scanpix

Ron Baker (Washington Wizards -> Moskva CSKA)

See, et Moskva CSKA endale nimekaid mehi palkab, pole mingi üllatus. Kuid värvika mängustiiliga 26-aastane ja 193 cm pikkune tagamängija valis sel suvel NBA klubi Brooklyn Netsi ja CSKA vahel. Mees otsustas pärast kolme aastat NBA-s tulla õnne proovima Euroopa tipptiimi.

Bakeril on olemas ka otsene kontakt Eesti korvpalliga, kui aastatel 2014-16 pallis ta Wichita State’i ülikoolis koos meie Rauno Nurgeriga. Ülikoolis oli tagamees vaieldamatu staar, NBA-s aga esimese korraga jõulist läbilööki ei tulnud. Senise karjääri peale on mees unistusteliigas platsil käinud 96 korda ja kogunud keskmiselt 3,1 punkti, 1,8 söötu ja 1,4 lauapalli.

Eelmisel hooajal pallis Baker 11 kohtumist New York Knicksis, liitus pärast sealt vallandamist Washington Wizardsiga ning sai kaasa teha neljas kohtumises. Mehe hooaja lõpetas õlavigastus.

-Alan Williams | Foto: AFP/Scanpix

Alan Williams (Brooklyn Nets -> Kubani Lokomotiiv)

26-aastane ja 203 cm pikkuse ameeriklase näol on tegemist tõelise laualõviga, kui USA üliõpilasliigas oli ta kahel aastal järjest (2014 ja 2015) parim lauapallide hankija. 2017. aastal allkirjastas Williams Phoenix Sunsiga koguni 17 miljoni dollari suuruse lepingu, kuid õnnetu põlvetrauma tõmbas tema kiirele tõusule kriipsu peale.

Platsiväliselt väga muhedaks meheks peetav Williams on ekspertide hinnangul Euroopa korvpalli jaoks justkui loodud ning tegemist saab olema kindla favoriidiga VTB liiga parima lauavõitleja tiitlile. Mullu mängis mees viis kohtumist NBA klubis Brooklyn Nets, kus kogus keskmiselt 3,6 punkti ja 3,8 lauapalli. G League’is oli tema statistika 41 matšiga 19,8 silma ning 13 lauapalli.

-Jonas Jerebko | Foto: AFP/Scanpix

Jonas Jerebko (Golden State Warriors -> Moskva Himki)

32-aastane ja 208 cm pikkune rootslane on siit nimekirjast kõige võimsama CV-ga, sest neljas erinevas NBA klubis pallinud mehel on unistusteliiga kogemust peaaegu 700 mängu jagu. NBA karjääri keskmiseks jäi Jerebkol 16,7 minutit ning statistikareale kogunes 6,2 punkti ning 4 lauapalli.

Mullu pallis rootslane mäletatavasti ka NBA finaalis, kus tema koduklubi Golden State Warriors pidi vastu võtma kaotuse Toronto Raptorsilt. Kui finaalseerias tõi Jerebko keskmiselt 3,5 punkti, siis kogu hooajal oli ta olulises rollis ning 73 mänguga viskas keskmiselt 6,3 silma, hankis 3,9 lauapalli ja jagas 1,3 söötu.

-Timofey Mozgov aastal 2011 Saku Suurhallis | Foto: Siim Semiskar

Timofey Mozgov (Orlando Magic -> Moskva Himki)

Venelaste au ja uhkus on oma korvpallurikarjääri jooksul näinud nii suurepäraseid õnnestumisi, kui ka pimedat profisportlase argipäeva. 2010. aastal just Himkist NBA-sse siirdunud Mozgov jõudis New York Knicksi ja Denver Nuggetsi kaudu Cleveland Cavaliersi, kus hooajal 2015/16 õnnestus tal koos LeBron Jamesiga võita NBA meistritiitel.

Sama suve jätkuks pani Los Angeles Lakers tõenäoliselt meeltesegaduses mehele lauale koguni 64 miljonit dollarit väärt lepingu, kuhu venelane kiirelt oma allkirja alla pani. Sealt edasi on mehe suund olnud otse alla ning eelmisel hooajal ta põlvetrauma tõttu väljakul ei käinudki.

scroll to top