fbpx
Close

Meistriliigast KA Tallinna Kaleviga liitunud tagamees: meil saab olema noor ja vihane sats!

Avatar
-Tom Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal esiliigas hõbemedalid teeninud KA Tallinna Kalev jätkas uue hooaja komplekteerimiselt saladuskatte kergitamist, kui meeskonna tagaliinis võtab koha sisse terav tagamees Tom Kaldre.

Erkmaa Korvpallikooli noortesüsteemist üles kasvanud 21-aastane ja 190 cm pikkune Kaldre meistriliigadebüüt sündis hooajal 2015/16, kui Audentese SG/Noortekoondise särgis sai ta kirja 18 kohtumist. Keskmisesse statistikasse märgiti tal 13,7 minutit, 2,2 punkti, 0,7 lauapalli ja 0,7 söötu.

Pärast veel üht hooaega tol aastal juba G4S Noorteliiga nime kandnud tiimis siirdus Kaldre Tallinna Kalev/TLÜ ridadesse, kus suureskoorilisemad mängud tegi küll teises liigas pallinud duubelrivistuses, kuid meistriliigas sai samuti korraliku võimaluse. 16 mänguga kogunes keskmiselt 17,8 minutit, 3,9 punkti, 1,7 lauapalli ja 1,5 söötu. Kahjuks märtsis pidi mängumees jalatrauma tõttu hooaja enneaegselt lõpetama.

Mullu siirdus noormees BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa meeskonda, kus sai aga kaasa teha kõigest 7 kohtumist, kuna taas lõpetas hooaja jalatrauma. Keskmised statistilised numbrid jäid 16,3 minutit, 2,7 punkti, 2,1 söötu ja 1,7 lauapalli.

KA Tallinna Kalevi peatreener Aivo Erkmaa kommenteeris Korvpall24.ee portaalile: “Algaval hooajal on Tom Kaldre meie meeskonna kapteniks. Tegemist on tööka ja motiveeritud meeskonnamängijaga, kes peale vigastust saab olema veel parem kui varem.”

Kaldre ise on samuti hakkamist täis: “Ootus on esiliiga ära võita ning ennast n-ö üles töötada ja samm enda arengus edasi teha.” Ta usub, et samm meistriliigast tagasi esiliigasse tuleb talle kasuks, et pärast mitut traumat taas oma mäng leida: “Treenerid ja keskkond on tuttav ja väga professionaalne, seega arvan, et see on minu jaoks ideaalne koht jälle mängima saada.”

Kuna noormehel on juba kogemusi ka paarist meistriliigatiimist siis oskab ta KA Tallinna Kalevi tegemisi ka võrrelda ning senised muljed on olnud positiivsed. “Kõik on väga professionaalne ja läbimõeldud, isegi rohkem kui mõnes kõrgliigaklubis. Selle kallal kuskilt nuriseda pole, tuleb ise mees olla ja trenni rügada. Koosseis tundub olevat vägev. Meil saab olema väga noor ja vihane sats, aga mõned mehed on ka täitsa meistriliigakogemusega.”

Loe ka: Kõrgliigaklubid “ära hirmutanud” Martin Jurtom jätkab hea meelega esiliigas

Loe ka: Erki Kuhi naaseb vigastuspausilt, kolm olulist meest on samuti akadeemias jätkamas

scroll to top
Inline
Inline