fbpx
Close

TÄNA | Iirimaa vastu jooksvas koondises on ka noor USA taustaga eestlanna

Avatar
-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks valmistuv Eesti korvpallinaiskond kohtub 27. ja 28. augustil sõprusmängudes Iirimaa koondisega.

Juulis toimunud loosimisel valiti Eesti EM-i kvalifikatsiooniturniiril C-alagruppi, kus vastasteks Šveits, idanaaber Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina.

Kokku loositi üheksa alagruppi, millest kuus on neljaliikmelised ja kolm kolmeliikmelised. Kõik naiskonnad mängivad omavahel läbi kahel korral, kodus ja võõrsil süsteemis.

Kvalifikatsiooniturniirilt pääsevad edasi kõigi üheksa grupi võitjad ning lisaks viis paremat teise koha naiskonda.

Mängud peetakse kolmes “aknas” ning kindlaksmääratud päevadel: esimesed kohtumised toimuvad 14. ja 17. novembril 2019, järgmised 12. ja 15. novembril 2020 ning viimased 4. ja 7. veebruaril 2021.

Eelseisvates mängudes iirlannade vastu kuuluvad Eesti naiskonna koosseisu: Anna Gret Asi, Annika Köster, Sofia Kosareva, Maaja Bratka, Kadri Uiga, Rosemary Rits, Helena Stina Svilberg ja Jane Svilberg, Marie Anette Sepp, Anna Jürissaar, Triinu Ojala ja Krislin Arjukese.

Kohtumised toimuvad mõlemal päeval Jüri Spordihoones algusega kell 18:30.

Korvpall24.ee portaalile jäi Eesti Korvpalliliidu pressiteatest silma, et meie koondise koosseis on väga noor ning lisaks on kirjas ka 16-aastane ja 180 cm pikkune Krislin Arjukese. Uurisime naiskonna peatreeneri Janne Schasmini käest, kellega on tegu ning mis seisus hetkel iirlaste vastu minnakse.

“Krislini vanemad on eestlased, aga ta sündis USA-s ja mängib seal korvpalli. Tema mängustiil on ameerikalik, ehk siis teistsugune, kui meie siin oleme harjunud,” rääkis Schasmin om kõige uuema hoolealuse kohta.

Peatreeneri sõnul oli soov Arjukese suvel kutsuda juba noortekoondisega treenima, kuid kooli tõttu see ei õnnestunud ning seetõttu otsustati noor neiu kaasata naistekoondise tegemistesse.

Schasmini sõnul on koondis väga noore koosseisuga, sest meie põhimängijad on enamuses lennanud oma koduklubide juurde ning valmistuvad klubihooajaks. Aga see annabki võimalusi noorematega trenni teha ning neid rahvusvahelisel tasemel karastada.

scroll to top
Inline
Inline