fbpx
Close

Tallinna Kalev tõi meeskonda kogenud ameeriklase ja rahvuskoondises mänginud hollandlase

-Tallinna Kalev/TLÜ logo | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ logo | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ teatas täna, et on saanud meeskonna komplekteerimisel paika veel kaks lüli, sõlmides lepingud ameeriklase Cadarian Rainesi ja hollandlase Julius van Sauersiga.

28-aastasel ja 206 cm pikkusel Rainesil on selja taga kirev karjäär – ta on leiba teeninud Austraalias, Küprosel, Tšehhis, Liibanonis, Kreekas, Marokos, Kataris, Tais ja Argentiinas. Ülikoolikorvpalli mängis ta NCAA kõrgeimas divisjonis Virginia Techi meeskonnas.

Viimati kuulus suure ääre ja keskmängija positsioonidel mängiv Raines Austraalia NBL1 liigas palliva Knox Raidersi ridadesse. Seal kogus ta 20 mängus keskmiselt 30,7 minutiga 12,3 punkti, 8,5 lauapalli, 2,7 resultatiivset söötu ja 1,3 viskeblokeeringut.

24-aastane ja 203 cm pikkune van Sauers on viimased neli aastat mänginud NCAA kõrgeimas divisjonis LIU Brookyni meeskonnas. Viimasel hooajal tegi ta kaasa 32 mängus, kus ta kogus keskmiselt 23,4 minutiga 4,8 punkti, 4,6 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Muuhulgas kohtuti eelmisel hooajal ka Taavi Jurkatamme kodumeeskonna San Franciscoga, kellele jäädi alla 52:84.

2014. aastal esindas ääremängija EM-valiksarjas ühel korral ka Hollandi meeste rahvuskoondist. Hollandi noortekoondiseid on van Sauers esindanud U18 ja U20 vanuseklassides, mängides 2013. aastal U18 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril ka Eesti vastu.

Tema isa Eric van Sauers on Hollandis tuntud koomiku ja näitlejana.

Tallinna Kalev/TLÜ on nüüd meeskonna komplekteerimisega lõpusirgele jõudmas. Välismängijatest on lepingud sõlmitud ka Kyle Riddley ja Michael Buchananiga. Eesti mängijatest on meeskonnas jätkamist kinnitanud Mario Paiste, Karl Johan Lips ja Kaido Saks.

scroll to top