Eesti U16 poisid püsisid Leedu eakaaslaste vastu mängus kaks ja pool veerandit

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 16-aastaste poiste koondis lõpetas Riias toimunud Balti matši turniiri kaotusega, kui Leedu eakaaslastele jäädi alla 79:94 (26:23, 21:28, 20:23, 12:20). Eestil on võimalik revanš võtta juba nädala pärast, sest 9. augustil kohtutakse uuesti Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni turniiril.

Eesti koondis jäi mängu alguses 5:13 kaotusseisu, kuid suutis avaveerandi lõpuks haarata kolmepunktilise edu. Teisel veerandil kaldus initsiatiiv tasapisi siiski Leedule ja poolajaks oli Eesti jäänud neljapunktilisse kaotusseisu (47:51). Kolmanda veerandi alguses pääseti 7:0 spurdi toel veel kolme punktiga juhtima (54:51), kuid mängu lõpp kuulus leedulastele. Enne viimast kümmet minutit oldi taga 67:74 ning kohtumise lõpuks kasvas vahe juba 15-punktiliseks.

Eesti resultatiivseim oli Henri Veesaar, kes viskas 12 punkti ja võttis 4 lauapalli. Kristjan Kroos ja Kaspar Sepp lisasid kumbki 10 punkti, Kardo Kilk tõi 9 silma ning Kaspar Kuusmaa ja Ken-Martti Reinart said mõlemad kirja 8 punkti.

Leedu parim oli üleplatsimehena 17 punkti visanud Liutauras Lelevicius.

Rauno Pehka juhendatav Eesti koondis kogus Balti matši turniiril ühe võidu ja kaks kaotust. Eesti koondise ettevalmistus Itaalias Udines algavaks Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni turniiriks jätkub kahepäevase treeninglaagriga Tallinnas. Itaaliasse lennatakse 7. augustil. 9. augustil toimuvas avamängus kohtutakse just Leeduga.