fbpx
Close

Kriisa ja Veesaar pakkusid 10 000 inimese ja NBA staaride ees silmailu ning Kriisa kerkis pealtpanekuvõistluse kangelaseks

-Kerr Kriisa | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Uueks hooajaks Arizona ülikoolimeeskonnaga liitunud Eesti korvpallitalent Henri Veesaar on hooaja eel jätnud väga hea mulje, kui varasemalt Madridi Reali akadeemias mänginud 18-aastane mängumees oli üks säravamaid tegijaid Arizona Wildcatsi avalikus omavahelises treeningmängus.

Siniste tiimi 49:45 punaste vastu võidule aidanud Veesaar sõnas hiljem kohalikule meediale, et tema sõnul on Arizonal algavaks hooajaks koos “väga tugev tuumik”.

Lisaks kontrollmängule peeti mitmete praeguste NBA staaride hindamisel ka põnev pealtpanekuvõistlus, kus võit läks küll Leetu, aga põhilise show panid püsti üks rootslane ja üks eestlane.

Portaal Tucson.com kirjutab oma pikas artiklis, et siniste ja punaste omavaheline treeningmäng õnneks väga üllatusi ei pakkunud ning kinnitas seda teadmist, et Arizona eesliin saab uuel hooajal olema väga tugev. Mullu hooaja võimsalt lõpetanud keskmängija Oumar Ballo ja Veesaar viskasid mõlemad 16 punkti, leedulane Azuolas Tubelis lisas 7 silma ja 3 lauapalli ning uustulnuk Dylan Anderson tõi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Arizona korvpalli pikalt jälginud eksperdid lugesid peatreener Tommy Lloydi poolt väljakule pandud koosseisudest välja ka eeldatava uue hooaja alguse algviisiku, mis peaks olema selline: Kerr Kriisa, Pelle Larsson, Courtney Ramey, Azuolas Tubelis ja Oumar Ballo. Esimesed vahetusmehed peaksid olema Henri Veesaar ja Cedric Henderson.

Lloyd ei eitanud, et täpselt nii ta plaanides hetkel ongi: “Mulle meeldib neid mehi koos mängitada, kuna tahan, et see muutuks nende jaoks mugavaks. Mehed, kes eeldatavalt veedavad väljakul üksteise seltsis palju aega, peavad eelnevalt palju koos mängima. Ja soovin, et nad saaksid koos mängida n-ö rambivalguses.”

Ja rambivalguses olemiseks võib kõnealust üritust nimetada küll, kuna treeningmängu oli tribüünidel vaatamas umbes 10 000 inimest, nende hulgas mitmed kuulsad Arizona Wildcatsi vilistalsed. Tegemist oli meeskonna neljanda ametliku “treeninguga”, kui tiim alustas täispikkade treeningutega esmaspäeval ehk täpselt kuus nädalat enne 7. novembril aset leidvat hooaja avamängu.

Juba teisipäeval toodi treeningul mängulist elementi sisse ning reedel tuldi suure publiku ette treeningkohtumist pidama. “Täis tribüünide ees on suurepärane mängida, kuna sellist õhkkonda treeningul järele ei tee. Tahtsin, et mu mängijad veedaksid mõnusalt aega, soovisin, et see oleks justkui pidupäev. Tahtsin näha, kuidas mehed reageerivad.”

Korvialused mängijad, nagu varem mainitud, nautisidki täiega. Tagameestel nii hästi välja aga ei tulnud. Wildcatsi eeldatav põhimängujuht Kerr Kriisa tabas väljakult viskeid 1/6, need kõik sooritused tulid kolmesekaare tagant. Pelle Larssoni arvele jäi 8 silma ning Courtney Ramey isiklikku punktiarvet ei avanud.

Kuigi sel suvel Eesti koondisega EM-finaalturniiriga kulmineerunud perioodi teinud Kerr Kriisa vise ei kukkunud, siis jagas eestlane ühe pallikaotuse kõrvale kolm resultatiivset söötu, millest üks ilusamaid leidis alley-oop’ina Henri Veesaare. Veesaare sõnul võlgneb ta Kriisale söötude eest “suure kallistuse”.

scroll to top