fbpx
Close

Tallinna Kalevis jätkav Karl Johan Lips: nüüd on minu kord neile lojaalsust näidata!

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Mullu Eesti meistrivõistlustel peatreener Martin Müürsepa juhendamisel paljudele üllatuslikult hõbemedali teeninud Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskond jätkas eestlastest mängumeeste komplekteerimist, kui tiimis jätkab ka täpselt nädala pärast 23-aastaseks saav ääremängija Karl Johan Lips.

“Olin isegi tagasihoidlikult üllatanud, et päris mitu klubi tundis minu vastu huvi tulevaseks hooajaks ja kaalusin võimalusi iga nurga alt. Lõpuks sai otsustavaks see, et eelmine suvi oli Tallinna Kalev ainus, kes mind meeskonda tahtis ja tundsin nüüd, et kuna nemad andsid mulle reaalse võimaluse näidata, mida oskan ja mängida oma mängu, siis nüüd on minu kord neile lojaalsust näidata,” kommenteeris 199 cm pikkune Lips otsust Korvpall24.ee portaalile.

Tänavu suvel ka Eesti 3×3 korvpalli MM-koondises pallinud noormees lisas: “Tahaks ära märkida, et suur osa sellest eelpool räägitud jutust käib Kalevi eelmise peatreeneri Gert Kullamäe kohta, kellele ma jään igaveseks võlglaseks. Kui poleks Tallinna Kalev/TLÜ-d ja Gert Kullamäed olnud, mängiks ma praegu tõenäoliselt hobikorras esiliigat.”

Nende ridade kirjutamise hetkel on Lips läbimas spordirühmas ajateenistust ning kuigi Kalevi esindajatega on suusõnaliselt kõikides tingimustes kokku lepitud, siis tehingu allkirjastamine ootab noormehe kaitseväest vabanemist. “Tahan tõestada nii endale kui teistele, et piisava motiveeritusega on ajateenistuse spordirühma läbimise kõrvalt võimalik oma mänguoskusi arendada ning tulla uuele hooajale vastu elu parimas vormis,” rääkis Lips, kelle sõnul sai ta pakkumisi ka teistelt klubidelt ja teistest liigadest, aga need oleks tema jaoks olnud pigem sammuks tagasi.

“Kaitseväest saan välja 16. augustil. Hetkel on mu füüsiline seis okei, kuna sportlastel on võimalus hommikuti 5.30-7.00 jõusaalis käia. Teised magavad kella 6.00-ni ja teevad pärast seda hommikuvõimlemise. Kui ei ole metsalaagris, on ka võimalus õhtuti paaritunnine linnaluba saada, mida siis kasutada kas jooksmiseks ja venitamiseks või korvpallitrenniks. Lisaks sellele on kogu ajateenistuse programm pigem sportlik ja süüa saab väga hästi. Seega, kurta pole millegi üle!” maalis Lips ajateenistusest positiivse pildi.

KK Viimsi noortesüsteemi kasvandik tegi debüüdi meistriliigas hooajal 2014/15 Rapla Tyco särgis ning jätkas veel kahel aastal sama linna esindustiimis. 2017/18 hooaja pallis ääremängija Pärnu Sadamas ning siirdus seejärel pealinna.

Mullusel hooajal kogus Lips Eesti-Läti korvpalliliigas 28 kohtumisega keskmiselt 28,9 minutit, 9,9 punkti, 7,8 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu. Hõbemedaliga lõppenud eestikate play-offis tõi ta 9 mängu ja keskmiselt 25,2 minutiga 6,6 punkti, 3,4 lauapalli ja 1,7 söötu.

Tallinna Kalev/TLÜ on seni teada andnud ka kogenud Mario Paiste ja Kaido Saksa jätkamisest. Eelmise aasta teistest eestlastest mängumeestest Janar Talts lõpetas mängijakarjääri, Ron Arnar Pehka siirdub ookeani taha ning Leemet Böckler (endine Leemet Loik) hakkab esindama TalTechi.

scroll to top