Teisel poolajal lagunenud U18 koondis kaotas kohamängus Šveitsile

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Põhja-Makedoonias Skopjes toimuval U18 neidude Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril kaotas Eesti koondis täna 9.-16. koha mängus Šveitsi eakaaslastele 54:70.

Eestlannad jäid esimese kuue minutiga 7:13 kaotusseisu, kuid võitsid avaveerandi 16:15 ja juhtisid poolajavileks 36:29. Kolmandal veerandajal tuli Šveits mängu tagasi ning enne otsustavat kümmet minutit oli Eesti minimaalses kaotusseisus 45:46. Viimane veerand algas punkt-punkti heitluses, ent mängu lõpp kuulus paraku Šveitsile, kes tegi viimase kuue minutiga 50:50 viigiseisult 20:4 spurdi.

Eesti visketabavus väljakult oli vaid 24,3% (18/74) Šveitsi 44,1% (26/59) vastu. Lauavõitluses jäädi alla 39:54.

Eesti resultatiivseim oli taaskord Anna Gret Asi, kes viskas 20 punkti, võttis 3 lauapalli ning jagas kaaslastele 7 korvisöötu. Maria Gontšarova lisas 17 punkti ning Anna Jürissaare arvele jäi 9 silma ja 5 lauapalli.

Šveitsi parimad skooritegijad olid Ymke Brouwer ja Yelena Luap, kes kogusid mõlemad 19 punkti.

Eesti koondis mängib nüüd edasi kohtadele 13.-16. Laupäeval kell 17.30 minnakse vastamisi Luksemburgi eakaaslastega.