fbpx
Close

Eesti 3×3 koondis alistas Dorbeku otsustavast viskest Venemaa ja sai veidi lohutust

-Eesti 3x3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

-Eesti 3×3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti 3×3 korvpallikoondis kaotas Amsterdamis toimuvatel maailmameistrivõistlustel lõplikult võimalused edasipääsuks, kui hommikul kaotati kolmandas alagrupimängus 13:15 Ukrainale. Päris tühjade kätega meie mehed Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips ja Rannar Raap siiski tiitlivõistlustelt ei naase, kui viimases mängus suudeti 16:15 alistada idanaaber Venemaa.

Teisipäeval esimestes alagrupimatšides kaks nappi kaotust teeninud Eesti koondis oli ka Ukraina vastu kuni lõpuhetkedeni mängus, kuid vastasega võrreldes suurem oma eksimuste hulk ei lubanud võiduarvet avada. Murdemoment tuli 11:11 viigiseisul, kus tehti vigadelimiidiga hädas olles ukrainlastele viga ning võeti sinna otsa veel ka tehniline. Ukraina realiseeris kolmest vabaviskest kaks ning sai otsustava eduseisu. Joonas Järveläinen oli eestlaste resultatiivseim 6 punktiga, Martin Dorbek lisas 3 silma ning Rannar Raap ja Karl Johan Lips panustasid kumbki 2 punktiga.

Viimases alagrupimängus sai Eesti mõlemapoolsete võimalustega kohtumises 16:15 jagu Venemaast, kui otsustaval rünnakul realiseeris läbimurde korviks Martin Dorbek. Joonas Järveläinen kogus lõpuks 6 punkti, Dorbek lisas 5 silma, Karl Johan Lips 3 ning Rannar Raap 2 punkti.

Hetkel on C-alagrupis ainsana kõik mängud peetud eestlastel, kes lõpetasid saldoga 1-3. Kahe edasipääsukoha pärast on käimas tuline heitlus kolme koondise vahel, kui Puerto Ricol, Ukrainal ja Mongoolial kõigil on kolmest mängust kaks võitu. Venemaal on skoor 1-2 ning edasipääsuvõimalused üksnes veel vaid teoreetilised, kui sedagi.

scroll to top