fbpx
Close

Õpetaja ja õpilane – Arbet saab TalTechis enda hoole alla andeka Leemet Böckleri

Avatar
-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond jätkas uue hooaja mängumeeste avaldamist, kui jõutud on viskavate tagameeste/väikeste äärte juurde. Uuel hooajal liitub ülikoolimeeskonnaga Leemet Böckler (endise nimega Leemet Loik) ning jätkamas on kogenud veteran Gregor Arbet.

Audentese SK noortetiimist välja kasvanud 18-aastane ja 198 cm pikkune Böckler on omavanuste Eesti üks andekamaid mängumehi ja TalTech saab tema jaoks olema tõenäoliselt üheks vaheaastaks, kuna mehel on juba koht olemas Saint Mary’se ülikoolis USA-s.

Meistriliigas hooajal 2016/17 debüüdi teinud kiire viskega tagamees esindas mullu Tallinna Kalev/TLÜ tiimi ning aitas klubi Eesti meistrivõistlustel hõbemedalini. Eesti-Läti korvpalliliigas sai ta 28 kohtumisega kirja keskmiselt 21,4 minutit, 7 punkti, 2,9 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu.

Böckler saab TalTechis endale suurepärase mentori, kuna väga sarnaste gabariitidega (196 cm) 36-aastane Eesti koondise veteran Gregor Arbet jätkab karjääri. Huvitava faktina saab välja tuua, et Arbet alustas oma meistriliigakarjääri samal aastal, mil Böckler sündis ehk 18 aastat tagasi.

Eelmisel hooajal tõi Eesti koondises vägeva lahkumismängu pidanud Arbet TalTechi eest 30 mängu ja 30,4 minutiga keskmiselt 11,8 punkti, 3,6 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu.

TalTechi peatreeneritoolile istunud Gert Kullamäe kommenteeris klubi sotsiaalmeedia vahendusel: “Õpetaja ja õpilane, vana ja noor! Usun, et Leemetil on Gregorilt palju õppida. Kuldse käega mängijad, kellelt meeskond ootab kindlasti palju tabavaid kolmepunktiviskeid!”

TalTech on nüüdseks teada andnud kuus tagaliinimeest, kellest kõik on eestlased. Varem avaldati mängujuhid Norman Käbin ja Eric Schmalz ning “number kahed” Sten Olmre ja Sander Viilup.

scroll to top
Inline
Inline