fbpx
Close

AMETLIK | Sten Olmre naaseb TalTechi särgis kõrgliigasse, Viilup jätkab

Avatar
-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas kolmapäeval klubi sotsiaalmeedia vahendusel, et tagasi kõrgliigatasemele naaseb viskav tagamängija Sten Olmre ning jätkab terav tagamees Sander Viilup.

Eelmisel hooajal TalTechis alustanud, kuid seejärel esiliigasse Paide Viking Window ridadesse kolinud ja hiljem Soome tööle läinud 24-aastane ja 190 cm pikkune Olmret jäädi TalTechis taga igatsema ning toonase peatreeneri Rait Käbini kinnitusel oodati meest igal juhul tagasi. Nii nüüd läkski ning

Eesti-Läti korvpalliliigas kogus Olmre eelmisel hooajal kuue mänguga keskmiselt 20,4 minutit, 9 punkti, 2,3 resultatiivset söötu, 1,8 lauapalli ja 1,3 vaheltlõiget. Esiliigas kerkisid näitajad 12 mänguga 32,4 minuti, 17,5 punkti, 3,5 lauapalli, 3 söödu ja 1,5 vaheltlõike peale.

Nõmme SK noortetiimis korvpalli juurde tulnud, kuid seejärel ülejäänud noorteklassid Pärnus veetnud Olmre senise karjääri tipphetk oli 2018. aasta veebruaris, kui Eesti alistas Saku suurhallis MM-valikmängus Iisraeli 78:62. Tagamängija arvele jäi tolles kohtumises 16 punkti.

22-aastane ja 191 cm pikkune Sander Viilup, kes kasvas välja samuti Pärnu noortesüsteemist, alustab oma karjääri kuuendat ja tehnikaülikoolis neljandat kõrgliigahooaega. Mullu kogus mängumees Eesti-Läti korvpalliliigas 27 mänguga keskmiselt 20,3 minutit, 6,6 punkti, 2,8 lauapalli ja 2 söötu.

TalTech on praeguseks teada andnud, et uue peatreeneri Gert Kullamäe käe all asuvad mängima neli eestlasest tagamängijat, lisaks siin uudises mainitud meestele ka mängujuhtide duo Norman Käbin ja Eric Schmalz.

scroll to top
Inline
Inline