fbpx
Close

Rait Käbin: kui Olmre suvel tuleb jutuga, et tahaks tagasi, siis loomulikult… mingit tüli meil ei ole

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

Kui mullu pidi TTÜ korvpalliklubi Eesti meistriliigas leppima põhiturniiril seitsmenda kohaga ning jäi play-offist sootuks välja, siis tänavu on tugevamas ja tihedamas OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas TalTechi nime all alustatud hooaega sootuks bravuurikamalt.

Peatreener Rait Käbinil on sel hooajal varasemaga võrreldes kasutada ka kaks väga kogenud mängumeest – pikaaegne BC Kalev/Cramo ja Eesti koondise snaiper Gregor Arbet ning viimastel hooaegadel Rootsi meistriliigas head mängu näidanud Jaan Puidet.

Tõsi, kuu aega pärast hooaja algust lahkus tiimi juurest Paide esiliigameeskonda varasem TTÜ liider Sten Olmre, kellega peatreener Käbini kinnitusel mindi lahku sõpradena.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus sõnas TalTechi juhendaja, et loodab oma tiimi esmalt ühtse löögirusikana platsile saada ning alles seejärel saab hakata seadma mingeid eesmärke.

Kuidas jääd rahule TalTechi seniste tulemustega Eesti-Läti Korvpalliliigas?

Kui võiduprotsenti vaatame, siis on meil see 50%. Oleme kaotanud Kalev/Cramole, Ventspilsile ja nüüd Riia VEF-ile. Kripeldama jääb kaotus Tartu Ülikoolile, kuid ülejäänud nö omasugused olema suutnud heas mõttes ära kägistada. Alati saab paremini, aga põhjust suureks nurinaks ei ole.

Päris täiskoosseisuga te polegi veel saanud mängida. Kas Sa usud, et teil on mingid käigud veel juurde panna?

Iga mängija lisandumine, kes meil siin tsiviilriietes on, peaks käigu kas rünnakul või kaitses juurde andma. Levi Martin Giese lisandumine teeb meie rünnakut kindlasti mitmekülgsemaks, Jaan Puidet on all-around mängija mõlemal pool väljakut. Kindlasti ootame neid tagasi.

Gregor Arbet on korraldanud juba ilusaid viskekontserte ja Jaan Puidet on platsil olles näidanud, et selles liigas on ta väga kõva jõud. Kui need pusletükid lõpuks kõik kokku jooksevad, siis milleks te võimelised olete?

Kõigepealt peavad need pusletükid kõik väljakule tulema korraga nii trennis kui mängus. Kui me saame mõned mängud täiskoosseisus mängida, eks siis vaatame, mis seis jõulude ajal on – kas meil on asja play-offi või mis seis play-offis on. Kõigepealt peame ennast terveks ravima.

Kas Sa avaksid palun veidi tausta, miks Sten Olmre otsustas TalTechi meeskonnast lahkuda?

Esiteks ma pean ütlema, et mingit tüli ei olnud. Sten käis tegelikult juba kuu aega varem minu jutul ja ütles, et tal on elus teisi eesmärke ja korvpall pole tema jaoks enam kõige tähtsam. Küsis, kuidas ma sellesse suhtun. Loomulikult ma väga hästi ei suhtunud, kuid ma tunnen teda lapsest saadik ja tean, et tal on teisi huvisid. Saime kokkuleppele, et ta kuu aega veel mängib meie juures. Ta tegi selle kuu aega ausalt ära ja rääkisime uuesti nelja silma all ning ta ütles, et tema otsus on lõplik. Ta jääb küll TalTechi ülikooli ja siin majas ta võõraks ei jää. Ivar Jurtšenko küsis, et kui ta suvel tuleb jutuga, et tahaks tagasi tulla, siis loomulikult, mingit tüli meil ei ole. Meie soovime talle ainult edu.

Kas plaanite kedagi meeskonda juurde tuua, kas siis korvi alla või Olmre asenduseks?

Eks me silmad hoiame lahti, kuna raske on mängida, kui Toomas Raadik ja Gregor Arbet peavad 30+ minutit iganädalaselt mängima. Tänasel päeval võin panna käe südamele ja öelda, et lähiajal kedagi tulemas ei ole, aga hoiame silmad lahti.

Kes Sinu hinnangul võiks käimasoleval hooajal olla need mängijad, kes astuvad kõige suurema sammu arengus edasi?

Nimeliselt ei tahakski välja tuua, võib-olla paneb mõnele mehele pinged peale. Need, kes korvpalli jälgivad ja sellest mingil määral ka aru saavad, mõistavad, kes need mängijad meil on. Kes ka tänases mängus (7. november Riia VEF-i vastu – toim.) said rohkem minuteid, kui nad on tavaliselt saanud. Nende panusega võib rahul olla ja eks see mäng-mängult võiks kasvada.

Seda sa kinnitad, et Sinu võistkonnas on mehi, kes on arenemisvõimelised?

Jah, kindlasti, eesotsas treeneriga!


Vaata ka videolugu TalTechi korvpallimeeskonnast!

scroll to top