fbpx
Close

Jaan Puidet Eesti-Läti liigast: lõpus võib tulla selline punktide lugemine, et ei kujuta ettegi

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Viimastel hooaegadel Rootsi kõrgliigas pallinud 26-aastane tagamängija Jaan Puidet naasis tänavu oma endisesse koduklubisse TalTechi, kus tõenäoliselt sel hooajal oodatakse temalt üsna suure liidrirolli võtmist.

Kuna mängumeest on kimbutanud traumad, siis pole ta täisvõimsusel tiimi tegemistes veel kaasa lüüa saanud. Senisest kaheksast mängust on Puidet osalenud kolmel, kuid juba on mees näidanud oma kasulikkust. Keskmiselt 25,7 mänguminutiga on tema kontole kogunenud 15,3 punkti, 6,7 lauapalli, 2,7 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Selle juures on visketabavus väljakult olnud 54,5% ning vabavisetel 13 tabamuse juures täiuslikud 100%.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus rääkis Puidet sellest, mil viisil on TalTech nende vahepealsete aastatega muutunud, kui tema välismaal pallis ning kuidas suhtub ta uudsesse Eesti-Läti liiga formaati.

Oled üle mitme aasta taas tagasi TalTechi meeskonnas, kuidas tiim selle ajaga muutunud on?

Nooremaks oleme läinud, uus generatsioon on peale tulnud. Paar vanemat kuju on veel alles.

Treeningutes ja klubi toimimises on kõik samamoodi?

Jah, ütleks nii küll. Võib-olla Siimu (üldfüüsise treener Siim Raudla – toim.) tulekuga on jõusaalis tegevus veidi professionaalsemaks läinud.

Kuidas senise hooajaga oled rahul, kas olete võistkonnana oma taseme välja mänginud?

Kui välja arvata see Tartu mäng, siis ülejäänud, mida oleme tahtnud, oleme võitnud, Eks suuremaid ole raskem võita ja ka täna (7. november Riia VEF-i vastu – toim.) oleks hea meelega tahtnud VEF-i võita, aga kaks põhimeest oli puudu.

Sinu enda sooritusi on seganud vigastused. Mis probleemidega oled pidanud tegelema ja millal 100-protsendiliselt mängukorda saad?

Alguses olid probleemid kannaga ning nüüd tõmbas lihas seljanärvi kinni. Pärnu Sadama vastu olen kindlasti platsil. See seljaprobleem oli selline 1-2 päeva asi, et oleks mäng päev hiljem olnud, siis oleks mänginud.

Mängisid mõned aastad vahepeal Rootsis, kuidas Sinu hinnangul on Eesti-Läti ühine liiga meie korvpallimaastikku mõjutanud?

Ma veel ei oska midagi öelda, olen Eestis Rapla vastu platsil käinud ja korra Jurmalaga mänginud ja see tundus nagu BBL-i mäng. Seda on veel vara hinnata, aga eks iga mäng on väga oluline ja lõpus võib tulla selline punktide lugemine, et ei kujuta ettegi.


Vaata ka videolugu TalTechi korvpallimeeskonnast!

scroll to top