Jaan Puidet: Rootsis on leping laual, aga külmas kliimas on juba piisavalt oldud

-Jaan Puidet | Foto: Jämtland Basket

Rootsi kõrgliigas lõppes Jaan Puideti ja Jämtlandi tänavune hooaeg pettumusega, kui põhiturniiril kolmanda asetuse saanud klubi kaotas veerandfinaalis mängudega 1:2 kuuendana play-offi pääsenud Borasele.

Juba kolmandat aastat Rootsis pallinud Puidet oli vaatamata mõrule hooaja lõpule oma tiimi üks stabiilsemaid mängijaid ning lõpetas hooaja korraliku statistikaga: 28 kohtumisega keskmiselt 27,1 minutit, 8,6 punkti, 6,9 lauapalli, 3,1 korvisöötu ja 1,0 vaheltlõiget. Lauapallide arvestuses oli ta seejuures oma võistkonna parim mees. Ka visketabavusega väljakult võis eestlane rahule jääda – kokku 65,3%, sealhulgas kolmesed 17/43 ehk 39,5%.

26-aastane ja 191 cm pikkune tagamängija rääkis Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus nii vussi läinud play-off seeriast, kogu hooajast tervikuna kui ka oma tulevikuplaanidest.

Mis veerandfinaalseerias valesti läks? Kas saad välja tuua mingid kindlad elemendid, mille tõttu edasipääs poolfinaali võtmata jäi?

Jaan Puidet: Esimene mäng eksisime natuke taktikaga ja ei teinud mängu keskel piisavalt muudatusi. Pluss olime ka veidi šokis, kui kohe mängu alguses viskas üks vastasmängija 20 punkti. Teiseks mänguks tegime vajalikud muudatused ja oli täiesti teine pilt. Kolmandas mängus lõi esimesel poolajal osadele meeskonnakaaslastele närv jälle sisse ja andsime vastastele liiga pika edu. Teisel poolajal võitlesime ennast mängu tagasi, aga kulutasime selleks nii palju energiat, et neljandaks veerandajaks oli jõud vaikselt otsa saamas. Oli küll võimalus mäng lisaajale viia, aga kahjuks eksisime viimasel viskel.

Statistiliselt olid väga mitmekülgne ja eriti lauavõitlus paistab silma. Kas individuaalses plaanis jääd oma hooajaga rahule?

Jaan Puidet: Isiklikult enda hooajaga võib rahule jääda. Tegin kõike, mida võistkond tol hetkel vajas. Kui oli vaja rohkem punkte saada, siis skoorisin või lõin teistele olukordi, kui oli vaja lauavõitlust, siis võtsin rohkem lauapalli. Mõned mängud jäid kripeldama, sest kaotasime põhihooajal kuus kohtumist vähem kui kolme punktiga. Oleks suutnud need ka enda kasuks keerata, poleks võib-olla pidanud isegi veerandfinaali mängima. Aastale vaatan tagasi positiivselt, võistkonnakaaslased olid head ja igaüks sai põhihooaja lõpuks oma rollist väljakul aru. Polnud mingit jonnimist ja käituti professionaalselt. Alati saab pisiasjade üle nuriseda, aga neid oli vähe.

Kas oled jõudnud mõlgutada ka tulevikuplaane? Oled vihjanud, et Jämtlandi ei soovi edasi jääda? Kas on midagi juba silmapiiril?

Jaan Puidet: Hetkel ei ole veel selle peale mõelnud, sest tulin kohe puhkusele, et järgmise aasta osas mõtteid mõlgutada. Rootsis on leping lauale pandud ja treeneri jaoks olen üks kolmest mängijast, keda ta kindlasti tagasi tahab saada.

Tekkis Sul tänavuse hooaja jooksul mingeid pakkumisi või jutte, kus järgmiseks aastaks kutsus mõni klubi enda ridadesse?

Jaan Puidet: Ma pole selline inimene, kes samal ajal, kui hooaeg käib, suhtleb teiste klubidega ja otsib endale järgmiseks hooajaks uut kohta. Keskendusin sel aastal ainult Jämtlandi hooajale ja nüüd vaatab, mis edasi saab.

Kas eesmärk on jätkata välismaal või ei välista ka Eestisse naasmist? On Sul mõni kindel liiga, kuhu hea meelega mängima siirduksid?

Jaan Puidet: Eestist pole keegi midagi pakkunud, aga kui pakub, siis kuulan nende jutud ära. Kuna tüdruksõber lõpetab sel aastal kooli, siis on järgmisel aastal välismaal lihtsam, kuna miski ei hoiaks enam Eestis kinni. Arutan agendi Marten Lombiotsaga asjad läbi ja vaatame, kuhu võiks edasi minna. Külmas kliimas on nüüd piisavalt aega veedetud ja seetõttu üks kindel koht, kuhu hea meelega mängima suunduksin, oleks Madeira. Hetkel olen siin puhkusel ja kliima poolest meeldib see koht väga. Reedel plaanin minna Portugali liiga mängu vaatama, et saada mingisugust aimdust selle liiga tasemest.

Mis plaanid suveks on? Kas praegu jätkad veel treeningutega ja üritad kuni suvise koondiseaknani vormi hoida või puhkad ja hakkad koondiseks uuesti treenima? Kas koondis on üldse Su plaanides sel suvel?

Jaan Puidet: Hetkel puhkan natuke ja lasen kehal rahus olla. Hooaja jooksul olen piisavalt trenni teinud. Eestisse tagasi jõudes hakkan mõtlema kuidas ja milleks treenima hakkan. Kui koondisekutse tuleb, siis ikka esindan Eesti koondist. On ka võimalus 3×3 korvpalli mängida ja mõtlen, et ehk läheks seda proovima, aga esmalt peab teada saama, milline võistkond kokku pannakse.

Seda, et Jämtlandi peatreener Torbjörn Gehrke eestlast väga kõrgelt hindab, saab lugeda rootslase poolt põhiturniiri keskel Korvpall24.ee lehele antud intervjuust!