HyPo ei suutnud kolmandal järjestikusel hooajal finaali pääseda

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Soome naiste korvpalli kõrgliiga poolfinaalseeria otsustavas viiendas mängus pidi Annika Kösteri koduklubi Hyvinkään Ponteva võõrsil leppima 56:68 kaotusega Lappeenranta Catzi vastu. Kahel eelmisel hooajal oli HyPo finaali pääsenud ning tulnud kullale ja hõbedale.

Catz asus juba avaveerandil 24:11 juhtima ja korvidevaeselt kulgenud teise veerandaja järel oli nende eduseis 33:15. HyPo siiski suutis mängu tagasi tulla ning enne viimast kümmet minutit oli vahe vaid viis silma. Võõrustajad suutsid seejärel aga 25 punkti visata vastaste 18 vastu ning kokkuvõttes 12-punktilise võidu teenida.

Annika Köster sai ligi 14 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 3/7). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 isiklikku viga ja kaotas korra palli. Võistkonna resultatiivseim oli Jazmine Perkins 10 punkti ja 7 lauapalliga. Võitjatele tõi 21 punkti ning 12 lauapalli Natalie Day.

Pronksimängus läheb HyPo vastamisi Tapiolan Honkaga.