fbpx
Close

Soome korvpallilegend kiitis Eesti aasta korvpallurit: ta valdab kõiki mänguelemente

-Taru Tuukkanen | Foto: Siim Semiskar

-Taru Tuukkanen | Foto: Siim Semiskar

Taru Tuukkanen (192 cm) Soome korvpallisõpradele tutvustamist ei vaja, sest on nende läbi ajaloo üks parimaid naiskorvpallureid. Olgugi, et ta valiti ka naiste NBA-sse, on tsentri karjäär möödunud Euroopas ning peamiselt Hispaania tippklubides. Võõras pole Tuukkaneni jaoks ka Soome liiga, kus näiteks hooajal 2017/2018 pallis Hyvinkään Ponteva naiskonnas koos meie selle aasta parima naiskorvpalluri Annika Kösteriga (182 cm).  

Korvpall24.ee kohtus Tuukkaneniga juuni alguses Helsingis peetud 3×3 turniiril, kus kunagised Ponteva naiskonna klubikaaslased pidid üksteiselt mõõtu võtma ja Köster pani koos naiskonnakaaslastega aluse hiljutisele Euroopa mängude hõbemedalivõidule. Tuukkanen rääkis, et 3×3 korvpalli mängib ta ainult suvel vahelduseks, kui on mõni turniir, kuhu mugav kohale minna. “See formaat meeldib, hästi kiire mäng on, täiesti piduriteta. Tõsiselt selle alaga ei tegele, meie naiskonnas on koos neli ema, kes tulid toredalt aega veetma,” sõnas soomlanna.

“Mul on tunne, et Eestis pannakse 3×3 formaadile palju rõhku ning meil siin Soomes kahjuks mitte. Teie palluritel on võimalus MM-idel sellel alal midagi korda saata,” rääkis Tuukkanen ja soovis, et ka Soome võiks võtta meist eeskuju ja 3×3 korvpallile rohkem rõhku panna. “Üldiselt mängin jätkuvalt tavalist saalikorvpalli ja seda kindlasti ka järgmisel hooajal ning loomulikult soovin saavutada Soome meistritiitli,” võttis Tuukkanen lühidalt oma tegemised ja eesmärgid kokku.

Soome korvpalliliiga tasemest rääkides tõdes pallur, et lähiajal Euroliiga kaliibriga klubi tulemas ei ole. Kui Eestis on neli naiskonda meistriliigas, siis Soomes on see number 10 ja konkurents on väga tihe. “Eelmisel hooajal polnud ühtegi favoriiti esimesele kohale ja käis põnev võitlus. Ma ei tea, kuidas Eestis on naiskonnad komplekteeritud, kuid meil on igas tiimis kuni kolm ameeriklannat, sest Soome peale ei saaks muidu piisaval hulgal häid pallureid kokku,” tõdes Tuukkanen.

Legendi sõnul on kõik ameeriklannad profid ja saavad mängimise eest tasustatud. Ülejäänute hulgas leidub vaid käputäis proffe nagu tema ise ja nagu oli meie Annika Köster. Ülejäänud on amatöörid. Tuukkaneni arvates võiks rohkemgi eestlannasid Soome liigasse tulla. Kösteri aadressil jagub soomlannal vaid kiidusõnu: “Minu meelest on ta suurepärane inimene, meeskonnakaaslane ja mängija. Lõppenud hooaeg läks tal päris hästi ja olen tema üle õnnelik.”

Tuukkaneni meelest on Köster mängija, kes oskab oma pikkuse kohta natukene kõike: “Annika suudab kaugelt tabada ja samuti on tal head korvialused võtted. Lisaks liigub kaitses jalgadest väga nobedalt… minu meelest on ta väga mitmekülgne korvpallur, kes valdab kõiki mänguelemente.”

scroll to top