HyPo teenis raske võidu ja viis poolfinaalseeria otsustavasse viiendasse mängu

-Annika Köster ja Hyvinkään Ponteva | Foto: HyPo Facebook

Soome naiste korvpalli kõrgliigas suutsid Annika Köster ja Hyvinkään Ponteva poolfinaalseeria 2:2 viigistada, kui koduväljakul alistati Lappeenranta Catz 74:71.

Terve kohtumine kulges tasavägiselt. Avaveerand kuulus Catzile 25:23, kuid poolajaks juhtis HyPo kuue silmaga. Enne viimase neljandiku algust oli võõrustajate eduseis seitsmepunktiline, aga 5.28 enne lõppu pääsesid vastased omakorda 62:60 ette. HyPo vastas 14:5 spurdiga ja kuigi Catz suutis vahe veel kolme punkti peale vähendada, siis viimase minutiga enam ühtegi korvi visata ei suudetud.

Annika Köster teenis pea 16,5 minutit mänguaega ning viskas 4 punkti (kahesed 2/4). Tema arvele jäi veel üks lauapall, üks korvisööt, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Võitjate parim oli Jazmine Perkins 18 punkti ja 7 lauapalliga. Vastastele tõi 17 silma Natalie Day.

Seeria viimane ehk viies mäng toimub 12. aprillil. Võitja pääseb finaali.