U18 meistrivõistluste põhiturniiri võitis Keila Korvpallikool

-Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel jõudis lõpule noormeeste U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste põhiturniir, kus selgusid play-offi pääsevad võistkonnad.

Põhihooaja lõpetas võitjana Keila Korvpallikool, kes kogus 13 võitu ja ühe kaotuse. Viimases kohtumises oli Keila koguni 101:55 üle Audentese SK meeskonnast.

Play-offi avaringist on vabad põhiturniiri A-alagrupi neli esimest meeskonda, lisaks Keilale ka TTÜ Korvpallikool/TSK (11-3), Tallinna Kalev/TSK (8-6) ja BC Tartu (7-7).

Play-offide avaringis kohtuvad A-alagrupis 5.-8. koha saanud tiimid ja B-grupis 1.-4. kohal lõpetanud meeskonnad. Põhiturniiri tabeli ja play-off paarid leiab SIIT.

Põhiturniiri suurimaks punktikütiks kerkis Audentese SK tagamängija Leemet Loik, kes kogus 16 kohtumisega keskmiselt 36,2 punkti. Järgnesid Kris Urvik (Tartu Palliklubi/Kalev) 24,9 ja Ran Andre Pehka (Audentese SK) 24,4 silmaga.

Ka lauapallides oli Leemet Loik keskmiselt 10,7 palliga pingerea tipus, järgnesid Markus Kikkatalo (Keila Korvpallikool) 8,6 ning Erki Kuhi (Tallinna Kalev/TSK) 8,56 palliga.

Resultatiivsete söötude pingerea esikolmiku moodustasid Joonas Anton Jürgenstein (BC Tartu) 4,4, Ran Andre Pehka (Audentese SK) 3,4 ning Romet Käämer (Tallinna Kalev/TSK) 3,3 sööduga keskmiselt mängus.

Eelpoolmainitud Leemet Loik oli parim näiteks ka viskeblokeeringute statistikas, kui pani vastastele keskmiselt ühe kulbi mängus.

Pehka ja Loik tõusid tippu ka mängitud minutite arvestuse, vastavalt 31,0 ja 29,7 minutiga. Järgnes BC Tartu duo Patrik Saal (27,9) ja Joonas Anton Jürgenstein (27,0).

U18 vanuseklassi finaalturniir peetakse 5.-6. mail Jüri spordihoones.