fbpx
Close

Tallinna Kalev läbis EYBL-i etapi täiseduga ja pääses finaalturniirile, nelja parema hulka jõudis ka Keila

-KA Tallinna Kalev U20 meeskond | Foto: KA Tallinna Kalev/TSK Facebook

-KA Tallinna Kalev U20 meeskond | Foto: KA Tallinna Kalev/TSK Facebook

Reedest pühapäevani toimus Kalevi Spordihallis Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) U20 vanuseklassi kolmas etapp, kus võõrustaja KA Tallinna Kalev alistas kõik viis vastast ja kindlustas pääsu sarja superfinaali. Edasipääsu nelja parema hulka tagas ka Keila Korvpallikool, TalTechi Korvpallikool jäi aga ukse taha.

Aivo Erkmaa juhendatav Tallinna Kalev alistas esmalt kindlalt 75:52 lätlaste Jugla Korvpallikooli ning seejärel napilt 64:63 Norra klubi Sandvika. Teisel võistluspäeval said kalevlased veel kaks võitu lõunanaabrite üle, kui 61:56 alistati Liepaja ja 75:67 Ventspils. Kodune etapp lõpetati 80:59 võiduga soomlaste Helsingi Rocks/Sykki üle.

Turniiri väärtuslikuimaks mängijaks (MVP) nimetati Tallinna Kalevi ridadesse kuuluv Luka Babic. Horvaatia juurtega Rootsi noortekoondislase arvele jäi keskmiselt 10,4 punkti, 6,6 lauapalli, 1,2 resultatiivset söötu ja 2,8 vaheltlõiget. Tähtede viisikusse valiti Tallinna Kalevist lätlane Aigars Hermanis ja Romet Käämer, kes said kirja keskmiselt vastavalt 14,8 punkti ja 6,2 lauapalli ning 4,6 punkti ja 1,8 korvisöötu.

Tiitlikaitsja Tallinna Kalev kogus kolme etapi kokkuvõttes 13 võitu ja kaks kaotust, mis andis neile 17 meeskonna seas brittide Myerscough’ Korvpalliakadeemia järel teise koha.

Peep Pahvi käe all mängiv Keila Korvpallikool alustas etappi 73:41 võiduga Sandvika üle, kuid kaotas seejärel Jugla Korvpallikoolile 55:62 ja Ventspilsile 43:71. Järgmises kohtumises oli Keila 57:35 parem Liepajast ning Eesti võistkondade omavahelises vastasseisus alistati TalTechi Korvpallikool 66:60.

Keila Korvpallikool lõpetas põhiturniiri kolmanda kohaga, kogudes 15-st mängust 12 võitu.

Etapi viimases mängus Keila paremust tunnistama pidanud TalTechi võistkond kaotas ka kaks esimest kohtumist. Indrek Reinboki hoolealused jäid Ventspilsile alla 47:68 ja Liepajale 56:62, kuid alistasid seejärel Sandvika 63:48 ning Jugla meeskonna 67:64.

TalTechi Korvpallikool kogus põhiturniiril kaheksa võitu ja seitse kaotust.

Finaalturniir toimub aprillis.

scroll to top