Keila KK näitas Conrad Sengbuschi vedamisel Itaalias võimu

-Keila Korvpallikool U20 korvpallimeeskond | Foto: Keila Korvpallikool Facebook

Sel nädalavahetusel osalesid Keila Korvpallikooli U20 noormehed Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) Kesk-Euroopa etapil Itaalias Catanzaros, kust saadi kolme võidu ja ühe kaotuse eest kaela hõbemedalid.

Peep Pahvi juhendatav Keila KK alustas turniiri napi 70:74 kaotusega Fehervari Alba vastu. Tasavägiselt kulgenud kohtumises mindi viimasele perioodile vastu seisult 46:46, kuid ungarlased olid otsustavatel minutitel kindlamad ja võtsid võidu. Keila parimana tõi 17-aastane Kristen Kasemets 22 punkti. Kevin Sepik toetas 14 silmaga ning Conrad Sengbusch lisas 12 punktile ka 7 lauapalli.

Teises mängus tuli Keila Korvpallikoolil rinda pista kohalike noormeestega. Perugia korvpalliakadeemia kasvandike vastu näidati suurepärast minekut ja võeti kindel, 86:54 võit. Juba poolajaks kindla 47:26 edu sisse mänginud Keila skooritegemise eest kandis enim hoolt Sengbusch, kes tõi 29 punkti ja krabas 9 lauapalli. Kasemetsalt selles kohtumises 18 punkti ja samuti 9 lauapalli ning Margus Pahvilt 14 silma.

Tõelise jõudemonstratsiooni pakkusid keilakad aga Budapesti MAFC-i vastu, kes alistati üliveenvalt seisuga 104:43! Kõikides mänguelementides domineerinud Keila parim oli taas 18-aastane Sengbusch 34 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 4/6, vabavisked 10/13) ja 5 lauapalliga. Kasemetsalt 14 punkti, 5 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget. Vastavalt 13 ja 11 punktiga toetasid Sepik ja Pahv ning Roland Tamkivi lisas 10 silma ja 9 lauapalli.

Turniiri viimases kohtumises mindi medalite peale mängima Budapesti Honved SE vastu. Võrdsete heitluses normaalaeg selgust ei toonud, kuid lisaajal suutis Keila KK võtta väärt 89:79 võidu. Võitjate tulemuslikem taas Sengbusch 26 silmaga (neist 10 lisaajal). Suurepärane esitus ka Kasemetsalt, kelle kontole kanti 19 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisöötu. Sepikult 16 ja Pahvilt 11 silma.

Kahe EYBL-i etapiga on Keila Korvpallikool kogunud viis võitu ja kolm kaotust (korvide vahe +127), mis annab 21 meeskonna seas praegu igati soliidse kuuenda koha ning tagab pääsu märtsi lõpus Ungaris toimuvatele kohamängudele.