Maaja Bratka pani Prantsusmaal liiga liidri vastu püsti võimsa viskekontserdi

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Eesti naistekoondislane Maaja Bratka tegi Pransuse esiliigas laupäeval peetud mängus võimsa esitluse. Pärast kolme järjestikust kaotust võeti Montbrisoniga võit liiga liidri Aulnoye klubi üle seisuga 76:64.

Montbrison ja Aulnoye kohtusid hooaja esimeses mängus oktoobris, kui tasavägises mängus jäi Montbrison alla 66:71. Enne laupäevast kohtumist oli liiga esimesel positsioonil olev Aulnoye klubi saanud terve hooaja peale vaid ühe kaotuse kuuendalt positsioonil asuvalt Chartres`elt.

Bratka alustas mängu esiviisikus ning lõpetas alles viimasel minutil. Pea kogu mängu platsil viibinud (39 minutit) eestlanna pani püsti võima viskekontserdi, tabades kõik teele saadetud kolmepunkti visked (6/6) ja vabavisked (4/4). Kokku kogus Bratka mängu lõpuks 32 punkti (kahesed 5/10). Lisaks võttis ta 8 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ning lõpetas mängu viimasel minutil 5 veaga (efektiivsustegur 37).

Bratka klubikaaslane Olga Maznichenko lisas 31 minutiga 16 punkti. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Elise Prodhomme, kes 29 minutiga viskas 19 punkti.

Liiga tabeliseis on jäänud samaks, Montbrison asub 5 võidu ja 7 kaotusega üheksandal kohal. Aulnoye jätkab liiga liidrina, olles kirja saanud 10 võitu ja 2 kaotust.