Marcus Lenk tegi U18 sarjas suurepärase partii, SK Nord alistas teistkordselt ühe silmaga Rakvere Spordikool/Tarva

-Marcus Lenk | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peeti noormeeste U18 Eesti meistrivõistluste tugevaimas alagrupis kolm kohtumist. Koduseinad aitasid võidule Keila Korvpallikooli, TalTech BS/Fenster/TSK ja SK Nord meeskonnad.

Keila Korvpallikool – Rapla Korvpallikool 94:77 (28:21, 25:14, 18:20, 23:22)

Meeskondade esimene omavaheline mäng, milles kaitsetegevusele liialt ei panustatud, lõppes Keila 109:99 võiduga. Pühapäevases mängus tegi kodumeeskond sotid selgeks esimese poolajaga, mis võideti suurelt 53:35. Teisel poolajal enam põnevaks ei läinud ja seisuga 94:77 teenis võidulisa Keila Korvpallikool. Väljakuperemeeste eest tegi suurepärase partii Marcus Lenk, kes viskas 40 punkti, võttis 10 lauda ja jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu. Tavapärane Keila skooriliider Kristen Kasemets ”piirdus” 18 silma ja 13 lauapalliga. Rapla resultatiivseim oli Kardo Kilk 26 silmaga, kaksikduubli sai kirja 14 punkti ja sama palju lauapalle hankinud Erik Pärnapuu. Keila Korvpallikool jätkab 8 võidu ja 3 kaotusega teisel kohal. Rapla, kes võidurõõmu veel tunda pole saanud, sai kirja 11-nda kaotuse ja jätkab turniiritabeli punase laternana

TalTech BS/Fenster/TSK – KK Viimsi 97:45 (25:13, 29:12, 23:8, 20:12)

Viimsis tomunud esimeses samade meeskondade mõõduvõtus jäi peale kodumeeskond tulemusega 83:80. Sel korral teenis vastasest igas elemendis üle olnud TalTechi meeskond revanši tulemusega 97:45. Kodukorvid viskas palle täis Kristo Juurak, kelle arvele kogunes 23 ja poole minutiga 27 silma. Harjumuspärase kaksikduubliga sai hakkama Ken-Martti Reinart 13 punkti ja 14 lauapalliga. Viimsi poolt said kahekohalise arvu punkte oma arvele Ron Laanemaa 18 ja Sander Otsing 10 punktiga. TalTech BS/Fenster/TSK on kogunud 5 võitu ja 6 kaotust, mis turniiritabelis annab 5. positsiooni. Viimsi KK jätkab 7. taelireal 4 võidu ja 7 lüüasaamisega.

SK Nord – Rakvere Spordikool/Tarvas 71:70 (24:17, 17:9, 16:25, 14:19)

Kuna meeskondade esimene mäng Rakveres lõppes SK Nordi 94:93 võiduga ja tabelis oli mõlemal esindusel kirjas 5 võitu ja 5 kaotust, tõotas mängust tulla tõeline maiuspala. Mäng ei petnud ootusi ja teistkordselt suutis samade meeskondade duelli võita minimaalse eduga SK Nord, lõpptulemus 71:70. Äärmiselt ühtlaselt skoorinud SK Nord’i eest said Julius-Erik Kastein, Gregor Allik ja Sander Järve kirja 13 punkti. Rakvere poolelt tõusis 23 silmaga üleplatsimeheks Marko Kuhi. Kaksikduubli sai kirja Janari Alavere 11 punkti ja 12 lauaga. SK Nord (6-5) jätkab 4. kohal, Rakvere Spordikool/Tarvas (5-6) jätkab 6. positsioonil.